zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum Diş Yaptırma Ücretleri

Zirkonyum diş fiyatları zirkonyumun içerdiği özelliklerden dolayı pahalı olmaktadır. Işık geçirici özelliğinden dolayı daha parlak ve saydam duran dişler kaybettiğiniz dişlerle aynı kalitede sayılabilecek niteliktedir. Geçen yıllara nazaran ürünün kullanımı arttığı için fiyatlar da biraz düşme görülmektedir. Ama yine de aynı şekil diş kaplama alnına giren metal destekli porselen kaplamalara göre daha pahalıdır. Estetik görünümü ve doğal yapısının yanında son derece dayanıklı olması da bir başka tercih sebebidir.  Doku dostu kabul edilen zirkonyum alerji riski taşımaz. Ağız dokularınızla çabuk uyum sağladığı için daha uzun süreli kullanım imkânı olur.zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum diş fiyatları hekimin bulunduğu şehrin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne hastanenin ismine, kliniklerin yine bulundukları yerlere göre farklılık göstermektedir. Birçok insanın yaşadığı büyük şehirlerde insan sayısının çok olması talebi arttırmaktadır. Ancak özel kliniklerin fiyatlarının artışı durmamaktadır. Sanki daha pahalı yaptırılan her uygulama daha iyi oluyormuş kanısı oluşan toplumumuzda her zaman en pahalıya sarılma gibi bir düşünce var. Oysaki kullanılan malzemenin aynı olduğu zirkonyum diş tedavisinde sadece laboratuar ortamında bilgisayarla destekli cihazlarla hazırlandığı için pahalı olmaktadır. Tabi bu laboratuarlarda çalışan sayısının arttığını düşünecek olursak elbette ki fiyat farkı ona göre yüksek olacaktır.

Aslında gerçekte zirkonyum diş fiyatı tek diş üzerinden düşünülecek olursa araştırmalara göre 500 TL den 800 TL ye kadar çıkmaktadır. Eğer birden çok dişinize bu tedavi uygulanacaksa kesenin ağzını epey bir açmanız gerekmektedir. Dişin durumuna göre hekiminizin tavsiyesi ile yaptırabileceğiniz zirkonyum dişlerden memnun kalacaksınız. Birçok avantajı olan bu uygulamanın özellikle sigara ve çay tüketimini yapanlar için tavsiye ediyorum. Çünkü renk değişimi yapmayan zirkonyum kaplama dişler bu yiyeceklerin bıraktığı atıklarla üzerinden kolaylıkla temizlenerek sıyrılmasının sağlar. Her zaman parlak ve beyaz görünen dişleriniz bu uygulama sayesinde gülüşlerinizle etrafı rahatsız etmeyeceksiniz.

Diğer bir avantajı metal kaplamalarda olan çizgi şeklindeki mor renklere elveda demeniz olacaktır. Gülümserken görünen bu mor çizgiler kötü bir ağız sağlığınız varmış gibi gösterir. Oysa kullandığınız tedavi malzemesinin bunu yaptığını her zaman açıklayamazsınız. Herkesi imrendirecek dişler için zirkonyum kaplama dişler sizi mutlu edecektir. Fiyatı biraz pahalı olsa da yinede seçiminiz en iyi görünenden yana olmalıdır. Tercihlerinizde kesenizi düşünürken sağlık ve dış görünümünüzden ödün vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir