zirkonyum diş fiyatları, porselen kaplama dişler, diş hekimleri

Zirkonyum Diş Fiyatlarının Belirlenmesini Neler Etkiler?

Zirkonyum diş, sağladığı estetik yapı ve konfor sayesinde son yıllarda ülkemizde tercih edilen ve hekimlerin önerdiği bir diş tedavisidir. Zirkonyum diş fiyatları kullanım talebinin artması ile neredeyse ilk uygulanmaya başladığı dönemlerin yarı fiyatına kadar indi. Zirkonyum porselen kaplama dişlerin yapılmasında kullanılan özel diş kalıplarıdır. Kaplamanın altını oluşturan zirkonyum basit metallere göre son derece sağlıklı ve hijyenik bir yapıya sahiptir. Özel materyallerden üretilmesi zirkonyum diş fiyatları üzerinde etkili olmuştur. Ancak uzun ömürlü olması bu fiyat farkını kara dönüştürmektedir. Tedavinin önemli bir kısmını oluşturan hatta ana maddesini oluşturan zirkonyum metal porselen kaplamalarla uyum sağlayacak özellikte üretilmektedir.

Zirkonyum’un Ekstra Özellikleri

zirkonyum diş fiyatları, porselen kaplama dişler, diş hekimleriZirkonyum diğer metallere göre daha avantajlıdır. Çünkü porselen kaplamalarda diğer metallerin oluşturduğu renk değişimi zirkonyum kalıplarda oluşmaz. Aynı zamanda kaplamalarda oluşan ölçü bozuklukları veya uyumsuzluk bu metalde asla sorun çıkarmaz. Bu yüzden estetik diş tedavileri olarak bilinen bir diş tedavisidir. Ölçümler tamamı ile bilgisayar üzerinden yapılır ve el değmeden hazırlanır. Diş yüzeyinde herhangi bir pürüz oluşması mümkün değildir. Zirkonyum diğer metallerdeki gri rengin yerini beyaz rengin aldığı ve farklı malzemenin kullanıldığı kalıplardır. Estetik diş hekimliği tarafından profesyonel olarak uygulanır ve diş hekimleri tarafından hastalara son zamanlarda en çok önerilen porselen kaplama altlıklarıdır.

Hangi Dişlere Uygulanabilir?

Zirkonyum eğri, çarpık ve seyrek dişlerde bu görünümü düzeltmek için de uygulanır. Köprü ve kaplama dişlerin tedavisi içinde alt yapı maddesi olarak uygulanır. Aslında avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan zirkonyum ağız içinde diğer metallerin oluşturduğu tat değişimi ve ağız kokusu yapmaz. Dokularla da uyumludur ve alerji yapmaz. Temizliği normal dişler gibi fırçalanarak yapılır. Diş aralarındaki yemek kalıntılarını ise diş ipi kullanarak temizlemeniz gerekir. 6 ayda bir diş hekimine giderek diş kontrollerini yaptırmak önemlidir. Kesilerek çıkarılır ve ağız içinde herhangi bir doku kaybına neden olmaz. Zirkonyum diş fiyatları ağız içinde kullanılan diş sayısına göre değişiklik gösterir. Ancak bu yılbaşında düşmeye başlayan fiyatların yıl içinde biraz daha aşağılara inmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir