Yüzdeki Portakal Kabuğu Görünümü

Kadınların en büyük korkulu rüyalarından biri olan cilt problemleri, yaşa ve bazı genetik özelliklere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Vücutlarının birçok yerinde bu sıkıntıları yaşayan kadınların en çok şikayet ettikleri bölgelerden birisi de yüzde oluşan görüntüdür. Genelde elmacık kemiği çevresinde oluşan delik delik görüntüler portakal kabuğuna benzetilmektedir. Daha çok akneli ve yağlı ciltlerde ortaya çıkan bu durum gerekli bakımlar yapıldığı zaman ortadan kalkabilmektedir. Bu cilt probleminden kurtulmak için de bazı yardımcı kremler ve bakım kürleri kullanmak gerekecektir.portal kabuğu görünümü, portakal kabuğu, portakal görünümü

Yüzdeki bu cilt problemini yenmek için uzmanların önermiş olduğu bazı yollar bulunmaktadır. Öncelikle bu cilt problemlerini yaşayan kadınların, her gün bol bol su içmesi gerekmektedir. Bol su içildiği takdirde vücut toksinlerden arınacak ve cilt problemleri azalmaya başlayacaktır. İkinci olarak beslenme alışkanlıkları değiştirilerek fastfood gibi yağlı ve sağlıksız gıdalar terkedilecek ve doğal beslenme yollarına yönelinicektir. Kahve, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklara son verilerek vücudun daha sağlıklı ve diri kalması sağlanmalıdır.  Ayrıca cilt problemi çeken yüzdeki bölüme masaj yapılmak suretiyle derinin kanla beslenmesi sağlanarak bu problemden kurtulmak da yapılabilecek seçenekler arasında sıralanmaktadır. Vücut sağlığına dikkat etmek yüzde oluşan portakal kabuğu görünümünün iyileşmesi için çok önemli ve gereklidir. İstenmeyen cilt problemlerinin önüne geçmek için yapılacak düzenli spor faaliyetleri de büyük bir önem arz etmektedir.

Yüz çevresinde oluşan bu cilt problemleriyle başa çıkmanın bir diğer yolu da cilt maskeleridir. Içerisinde bulunan yüzlerce doğal karışım sayesinde, açılan gözeneklerin sebep olduğu çukurlar yok olmakta ve cildiniz eski güzel görünümüne kavuşmaktadır. Yüzde oluşan bu durum sadece yaşa bağlı olmadığı için her yaştan bayanın düzenli cilt bakımlarını yapması gerekmektedir. Bu bakımlar yapılmadığı takdirde her türlü hijyene dikkat edilmesine rağmen çukurların oluştuğu gözlemlenmiştir. Cilt maskeleri dışarıdan hazır olarak satın alınabildiği gibi, evde oluşturulabilecek karışımlarla da yapılabilmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse kadınların yapması gerekenler düzenli beslenip spor ve egzersizlerini aksatmadan cilt bakım ürünlerini kullanmak ve bu sayede istenmeyen görüntülerin önüne geçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir