vajen daraltma, vajina daraltma, vajina nasıl daralır

Vajen Daraltma Ameliyati (Vajinoplasti)

VAGİNA DOKUSU İTİBARİYLE, ANATOMİK YAPI OLARAK UZUNLAMASINA VE GENİŞLEMESİNE ESNEYEBİLME ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR BU DA KADINA NORMAL DOĞUM YAPMA ŞANSI VERİR BU ESNADA ZOR DOĞUM, MÜDAHALELİ DOĞUMA BAĞLI OLARAK VAGİNA YAPISINDA GENİŞLEME, BOLLAŞMA OLABİLİR. GENE , DOĞUMDAN BAGIMSIZ YAPISAL OLARAK GENİŞ OLABİLİR YA DA YAŞLA BİRLİKTE DOKULARDA GEVŞEME SARKMA SÖZKONUSUDUR.vajen daraltma, vajina daraltma, vajina nasıl daralırVAGİNANIN NORMALE GÖRE GEVŞEK OLMASI CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA BİRTAKIM SIKINTILARA YOL AÇABİLİR, GENİŞ VAGENDE CİNSEL İLİŞKİDE VAGEN PENİSİ YETERİ KADAR KAVRAYAMAMAKTA BU DA ERKEK VE KADIN ACISINDAN CİNSEL DOYUMDA SIKINTI YARATMAKTADIR. BUNUNLA BİRLİKTE CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA HAVA GİRMESİ, İSTENMEYEN SESLERİN ÇIKMASI CİNSEL İLİŞKİDE OLUMSUZ  ETKİ YARATABİLİR.

AYRICA GENİŞ VAGİNA, DAHA SIK VAGİNAL ENFEKSİYONLARA YATKINDIR.

BU DURUMU GİDERMEK AMACLI VAGİNAL DARALTMA DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ VAJİNAPLASTY OPERASYONLARI YAPILMAKTADIR.BU ÖZELLİKLİ AMELİYATI DENEYİMLİ, BÖLGENİN ANATOMİK VE FİZYOLOJİK YAPISINA HAKİM TECRÜBELİ KADIN DOĞUM DOKTORLARININ YAPMASI UYGUNDUR. BÖLGENİN ÖZELLİĞİ NEDENİYLE İDRAR TORBASI (MESANE) KALIR BARSAKLAR (REKTUM) VE YAN DUVARLAR İLGİLİ OPERASYON SAHASIDIR.

 MERKEZİMİZDE OPERASYON SÜRESİ YAKLAŞIK 30 DAKİKADIR. BÖLGESEL ÖZEL YÖNTEMLERLE LOKAL ANESTEZİ YAPILDIKTAN SONRA HİCBİR AGRI HİSSETMEDEN VE GENEL ANESTEZİ ALMADAN ,OPERASYON SONRASI EVE GİDEBİLMEKTEDİR. İYİLEŞME SÜRESİ 7-12 GÜN ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR. UYGULANAN YÖNTEM VE KULLANILAN MALZEMELER NEDENİYLE DİKİŞ ALINMASI SÖZKONUSU DEĞİLDİR. OPERASYON SONRASI 3-4 HAFTA SONRA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLEBİLİR.VAGİNAL OPERASYONLARDA  GERİ BİLDİRİMLER OLDUKCA YÜZ GÜLDÜRÜCÜDÜR. OPERASYON SONRASI DAHA TATMİNKAR CİNSEL YAŞAM NEDENİYLE GERİ BİLDİRİMLER ALMAKTAYIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir