Topuklu Ayakkabı İle Yürüme Tüyoları

Bir bayan olarak topuklu ayakkabı giymekten zevk alıyor ancak bir o kadar da acı çekiyorsanız bugün sizler için hazırladığımız bu yazımızı okuduktan sonra acı sorununu gerinizde bırakabileceksiniz. Topuklu ayakkabı giyme ile ilgili vereceğimiz basit birkaç tavsiyeye dikkat ederek topuklu ayakkabıların kabusunuz değil zevkiniz olmasını sağlayabilirsiniz. İşte topuklu ayakkabı giyerken dikkat etmeniz gereken noktalar.Topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı giyme, topuklu ayakkabı modelleri

  • Kutusundan çıkan ayakkabı hemen giyilmez: Topuklu ayakkabılar hiçbir zaman kutusundan çıktığı an rahat değildir. Kalıpları gereği biraz sert bir yapıları olan topuklu ayakkabıları giymeden önce mutlaka birkaç gün kenarda bekletin. Kutusundan çıkardığınız ayakkabıları arada bir birkaç dakikalığına giyin ve sonra bir kenara bırakın. Kısa süre giydiğiniz topuklular ile evin içinde veya bahçenizde kısa yürüyüşler yapın. Yapacağınız kısa yürüyüşler ayakkabıların ayağınızın şeklini almasını sağlayacak ve ayakkabılara alışmanızı sağlayacaktır.
  • Bolluğuna dikkat edin: Topuklu ayakkabı satın alırken ne dar ne de bol olmamasına dikkat edin. Aşırı bol veya dar topuklu ayakkabılar ayaklarınızın canını okuyacaktır. Bir ayakkabı modelini beğendiyseniz ve illaki onu satın almak istiyorsanız bir numara büyüğünü alabilirsiniz. Zira bayan ayakları topuklu giyildiğinde şişmeye yatkındır.
  • İnce topuk yerine kalınları tercih edin: Stiletto ayakkabılar harika görünmektedir. Ancak her güzel şeyin bir kusuru vardır. Stilettoların kusuru da tüm vücudun ağırlığını taşıyan ayakları rahatsız etmesidir. 75 kilo bir bayanın incecik topuklu stiletto giydiğini düşünün, aşırı ince topuklu giyerse şıklığın yanı sıra işkence de o bayanın yanında olur. Kendinize eziyet etmek yerine vücut ağırlığınızı taşıyabilecek kalınlıkta topuklu ayakkabılar satın alın.
  • Platform topuk muhteşemdir: İncecik topuklu ayakkabı giymek yerine platform topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Hem topuk genişliği açısından hem de parmak ucuna baskı yapmaması açısından platform topuklu ayakkabı diğer modellere göre daha rahattır.
  • Güvenliğiniz için bantlı modelleri tercih edin: Topuklu ayakkabı giymeye pek alışık değilseniz ve yürürken kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız bilekten bağlamalı olan topuklu modellerine yönelebilirsiniz. Bant desteği olan topuklu ayakkabılar ayağınızdan kaymayacağı için daha güvenli bir şekilde yürüyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir