tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür elbise için ayakkabı seçimi

Tesettür elbise kıyafeti kullanan bayanların ayakkabı seçimleri aksesuar tamamlayıcı olmaktadır. Seçilen ayakkabı elbise ile uyum sağlamalıdır. Elbisenin rengine ve modeline göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Ayakkabı seçerken rahat edilebilecek ayakkabı tercihleri yapılmalıdır. Ayakkabılar mevsimine göre seçilmelidir. Kış mevsiminde giyilebilecek bir ayakkabıyı yaz mevsimi içinde kullanmak çirkin bir görünüm yaratabilmektedir. Tesettür kıyafet kullanan bayanların ayakkabı seçimlerinde dikkat etmeleri gereken konular ise kıyafetin renk tonuna uygun uzun topuklu veya az topuklu ayakkabının kıyafetin altında duruş şekline bakarak seçilmelidir. Ayakkabı ayağı sıkmamalı rahat hareket edilebilecek ayakkabı tercih edilmelidir. Ayakkabı alırken mutlaka kıyafeti giyip elbise ileduruş şekline bakıp uyum sakladığını görmelidir.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür elbise özel yerde giyilecek ise sade elbise altına burnu açık ya da arkası açık ayakkabı veya kapalı sade renkte ayakkabı tercih edilmelidir.  Ayakkabı çeşitleri arasında çok fazla seçenekler bulunmasına rağmen elbise ile uyum sağlayabilecek ayakkabı alınmalıdır. Özel davetlerde sade siyah hafif dantelli bir elbisenin altına uzun topuklu ve hafif taşlı ayakkabı seçmek tesettür elbisenin ve ayakkabının uyumlu olması ile zarafet ve şıklık yaratabilmektedir. Kıyafet tercih edilirken mutlaka aksesuar olacak ayakkabının da birlikte alınması gerekmektedir. Ayakkabı çanta ve tesettür kıyafet tam bir bütünlük sağlamalıdır. Normal giyilebilecek tesettür kıyafetler için sade ve alçak topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Tesettür kıyafet giyinen bir kişinin ayakkabı seçimi kıyafetin renk uyumuna uygun olmalı aşırı topuklu ayakkabı tercih edilmemelidir. Tesettür elbise ve ya açık elbise kullanan bayanların ilk dikkat etmeleri gereken konu elbisenin renk ve modeline uygun ayakkabı seçimi olmalıdır. Ayakkabının kaliteli ve insan sağlığına zarar verecek ürünlerden üretilmemiş olmasına da dikkat edilmelidir.

Elbise ve ayakkabı seçimi yapılırken kaliteli olmasına bakılmalı ve kansorejen yapabilecek malzemelerin kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Suni deri kullanılarak yapılan ayakkabılar bazı hastalıklara sebep olmaktadır. Bu yüzden ayakkabı alırken özellikle deri üretim olanı tercih edilmelidir. Kişilerin şık ve zarif görünebilmeleri için tesettür elbise ve ayakkabının uyumu zarafet yaratmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir