sivilce lekelerinin tedavi edilmesi, sivilce lekelerinden kurtulma, sivilce lekeleri nasıl geçer

Sivilce Leke Tedavisi

Sivilce lekelerinden kurtulmanın birçok tedavisi vardır. Ve artık bu yöntemler evimizde olacak kadar basit. Öncelikle bu sevmediğimiz, yüzümüzde gördüğümüzde kabusumuz olan sivilce lekelerinin en büyük düşmanlarından birisi de sivilcelerin el ile müdahale edilmesidir. Çok yanlış olsa da bunu yapmayan yoktur. El ile müdahale edilen sivilce beklediğimizin aksine bizi sivilcelerden kurtarmaz cilde, içindeki sıvı ile yayılır. Hatta ciltte leke bırakan bu sivilceler kansere bile yol açabilmektedir. Ve bize düşen çıkmış sivilcelere müdahale etmek yerine onların çıkmasını, yayılmasını önleyecek davranışlarda bulunmaktır. Mesela, sivilce leke tedavileri artık bizler için o kadar kolaylaştı ki ilerleyen teknolojiye rağmen bu tedavi seçeneği evde tedavi yöntemleriyle yarışıyor denilebilir. Mesela, harika doğamızın bize verdiklerini ciltte değerlendirebilmek gibi bir şansımız var. Evde hazırlayacağımız cilt bakım kürleri, sivilce lekeleri için kürler bizim için adeta bir fırsattır.sivilce lekelerinin tedavi edilmesi, sivilce lekelerinden kurtulma, sivilce lekeleri nasıl geçer

Sivilce leke tedavisi evde nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı bizler için bir kurtuluş olabilir! Seçtiğimiz karışımların, maskelerin cildimizle uyumlu olması bizim için en önemlisidir. Mesela elma sirkesi, cildimizle barışık olan elma sirkesi, cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayıcı özelliği mevcuttur. Temiz olan cilde düzenli olarak, akşamları pamuk yardımıyla sürüldüğünde açık olan gözenekleri doldurarak lekelerin de kapanmasını sağlayacaktır. Bu kür gibi başka kürler deneyerek cildimizdeki lekelerden kurtulabiliriz. Sivilce leke tedavisi için bir başka doğal hazine de bal. Hem cildimizin kaybettiği sıvıyı geri kazandırabilmek için hem de lekelerden kurtulabilmek için güzel bir yöntemdir. Herhangi bir karışım olmadan balı temiz cildimize sürerek biraz da bekleterek cildin tamamına nüfuz ettiği takdirde temiz bir cilde kavuşabiliriz ve düzenli tekrar ettiğimiz takdirde de sivilce lekelerimize elveda diyebiliriz.

Güneş ışınları ile oluşan lekelerin önüne geçebilmek için güneş koruyucular kullanılması gerekse de, lekelerin tamamen ortadan kalkacağı kesin değildir. Alternatif yöntemler olarak, renk açıcı kremler, çeşitli peelinler, mezoterapi ve yaygın olarak olumlu sonuç alınan lazer tedavisi gibi bir çok yöntem mevcut olsa da kişiye en uygun tedavi yöntemi uzman tarafından söylenmelidir. Lazer tedavi yöntemi birçok leke çeşidinde kullanılabilir. Bu tedavi son derece profesyonel ve dikkatli uzmanlar tarafından yapılmalıdır.  Kişiden kişiye göre değişse de cilt leke tedavisi maalesef uzun ve meşakkatli bir yol olabilir. Tedavide kremler veya kürler kullanılacaksa, kesinlikle bir dermatoloji uzmanı tarafından önerilmelidir. Seanslara bölünerek yapılacak olan seanslar kişiye göre farklılık gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir