saç ekimi doktoru, saç ekimi yaptırma, saç ekimi doktor seçimi

Saç Ekimi Doktorunun Seçimi

Saç ekimi kafamızdaki sağlam doğal olan saçların bulunduğu yerlerden alınan dokunun saçımızın seyrek olduğu yerlere ekilmesine saç ekimi denir. Saç ekimi birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu yüzden saç ekim doktorunun seçimi önem teşkil etmektedir. Çok tercih edildiğini için bu konudan para kazanmak isteyen merdiven altında bulunan yerlerden saç ekimi yaptırılması uygun değildir. Bazı saç hastalıkları bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.saç ekimi doktoru, saç ekimi yaptırma, saç ekimi doktor seçimi

Bazı saç hastalıkları

Saç hastalıklarının oluşmasını önlemek için en önemli kural temizliktir. Hijyen kurallarına uyarsanız saç hastalıklarını geçirme ihtimalinizi düşürür. Saç dökülmesine sebep olan en yaygın hastalıklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ateşli hastalıklar
  • Demir, çinko ve ya protein eksikliği
  • Anemi, zayıflamak için fazla diyet yapmak
  • Kanser hastalıklarından dolayı ilaç kullanımı
  • Merkezi sinir sisteminde hastalıklar ve stres

Bölgesel saç dökülmesi de önemli hastalıklardan biridir. Mantar hastalıkları, saçkıran ve bazı kozmetiklerin fazla kullanılması ve sürekli bir bölgeden saç koparılması bölgesel saç hastalıklarının nedenleri olarak gösterilebilir.

Sağlıklı saçın yapısı nasıldır

Merkezde bulunan dikey ve sağlam liflerin etrafına balık pulu gibi sıkça yapışmış bir yapı olarak karakterleştirilebilir. Balık pulu gibi olan bu dış yapı içteki bulunan yağ dokusuna ne kadar çok sarılmışsa eğer saç dış etkilere karşı o kadar iyi korunmuş demektir. Saç ekimi için de saç ekim doktorunun seçimi ekilen saçınızın doğal olması için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir