pubg oynama, pubg pc oyunu, bilgisayarda pubg oynama

PUBG Nedir?

PUBG yani tam açılımıyla Player Unknown’s Battle Grounds, Bluehole oyun şirketi tarafından yayınlanan ve yazılım açısından çok hızlı bir gelişme yaşayan oyun, birinci şahıs nişancı bazlı çok oyunculu bir video oyunudur. Oyuna başlarken 100’e yakın oyuncu uçakta gider. Haritada belirlemiş oldukları herhangi bir yere ya da rastgele bir yere inerek maceraları başlar. pubg oynama, pubg pc oyunu, bilgisayarda pubg oynamaBu macerada oyun içerisinde yer alan ev, kulübe veya herhangi bir yapıtta saklanmış olan silahlar ve eşyalar vardır. Bu eşyaları edinerek karşınızdaki rakipleri öldürmeye çalışmaktasınız. Oyunda son kalan kişi oyunu kazanır. Oyun ilk olarak 23 Mart 2017’de Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Oyun çıktıkan sonra korsan yapımcılar tarafından 4 milyon adet kopya satılmıştır. Ardından 9 Şubat 2018’de Android ve İOS sürümlerini de yayınlayarak PUBG Mobile zirveye doğru hızla bir çıkış yaptı. Yaklaşık 3 yıldır oyun mağazalarında olan bir oyun hala zirvede oyuncuların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. PUBG yalnızca oyuncuların değil yayıncılarında bir gözdesi olarak ilk çıktığı zamanlardan beri aralıksız oynanmaktadır.

PUBG Ücretli midir?

PUBG, oyuncularına ücretli olarak indirme ve oynama özelliğini sunmaktadır. Fazladan kullanmak istediğiniz silah skini, kostüm veya herhangi bir eşya görünüm değişikliği için de belirli bir miktarda ücret yatırabilirsiniz. Sezonun gidişatına bağlı sandık ve çarklardan dilediğiniz gibi yararlanarak daha kolay bir şekilde kostüm edinebilirsiniz.

PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

PUBG oynamanız için minimum ve önerilen sistemleri aşağıda maddelendirdik. Detaylı olarak incelerseniz daha fazla bilgi doğruluğuna ulaşacağınızı unutmayınız.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

  1. İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 önerilmektedir genel olarak.
  2. İşlemci: İntel Core İ3-4340 veya AMD FX-6300 gerekir.
  3. Bellek: 4 veya 6 GB Ram
  4. Ekran Kartı: GTX 660 2 GB / Amd Radeon HD 7850 2 GB yeterli olacaktır.
  5. Depolama alanı: 40 GB ve üzeri gereklidir.

Önerilen Sistem Özellikleri:

  1. İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 önerilmektedir genel olarak.
  2. İşlemci: İntel Core İ5-4670 veya AMD FX-8300.
  3. Bellek: 8 GB Ram
  4. Ekran Kartı: GTX 660 2 GB / Amd Radeon HD 7850 2 GB yeterli olacaktır.
  5. Depolama alanı: 50 GB ve üzeri önerilir.

PUBG Nasıl İndirilir?

PUBG, bilgisayar ve mobil cihazlardan oynanabilmektedir. Oyunumuzu Steam adı verilen oyun emülatöründen belirli bir ücret karşılığında oynayabilmektesiniz. Steam’e girdikten sonra sağ üst tarafta bulunan arama çubuğuna ‘’PUBG’’ şeklinde aratıyoruz ve ‘’Satın Al’’ butonundan uygulamayı alıyoruz. Ardından İndirme işlemini başlatabilirsiniz. Mobil üzerinden oynamak istiyorsanız da Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarına girdikten sonra PUBG Mobile şeklinde aratırsanız ücretsiz bir şekilde oyunu indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir