kadın giyimi, plaza kadını giyimi

Plaza Kadınının Giyimi Nasıl?

Plaza kadını için en önemli renk siyahtır! Renkli giyinmek çalışan kadınların da hakkı değil mi? Neyse ki pastel tonlar modası başladı da markalar; ofis ortamına uygun, pastel renkli parçalar tasarlamaya başladı.

Bugünün modasında; çalışan kadınların dolabından klasik parçalara küçük renkler katarak bir kombin hazırladım. Gri, yüksek belli eteği; pudra pembesi fiyonklu bluz, gri büyük kol çantası, siyah ucu açık bilekten bağlı ayakkabılar ve renkli bileklik ile bir araya getirdim.

kadın giyimi, plaza kadını giyimi

Şimdi inceliklerine göz atalım;

Yüksek bel etekler; göbek çevresini toparlayıp daha ince görünmeyi sağlarken topuklu ayakkabılarla birlikte giyildiğinde bacak boyunu uzun gösteriyor.

Fiyonklu bluz: V yaka kesimi ile hafif ve kararında dekolte sunarken ofis kıyafetini sıkıcılıktan kurtarıyor. Üstelik boyu kısa ve dar kesimli olduğu için eteğinde potluk yapmıyor.

Bilekten bağlı ayakkabılar; bacaklarınızın daha ince ve zarif görünmesine yardımcı oluyor. Özellikle kalın bilekleriniz varsa; ince göstermek için ince bantlı ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Taşlı bileklik; ofis ortamında aksesuar kullanımına dikkat etmek gerekir. Renkli, büyük, sallantılı küpeler olumsuz tepkiye neden olur ama bu renklerden uzak duracağınız anlamına gelmiyor. Tıpkı kombindeki gibi ince bileklikler tercih edebilirsiniz. Tabii bu durumda tek bir aksesuar kullanmanızda fayda vardır. Hem renkli bileklik hem küpe hem yüzük kalabalık ve rüküş görüntü oluşturur.

Hırka; geçiş mevsimlerinin kurtarıcısıdır. İncecik ve yumuşacık trikolardan yapılmış, zamansız moda renklerden siyah ya da krem rengi hırkayı dolabınızda mutlaka bulundurun. Sabahtan evden çıkarken parlayan güneşe aldanmayın, hırkanızı yanınıza alın. Ceket de tercih edebilirsiniz ama hırka daha kolay taşınır, mesela kombindeki gibi büyük bir çantanın içerisinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir