paintball fiyatının içine giren şeyler, paintball fiyatlarına neler dahil, paintball fiyatlarına dahil olan hizmetler

Paintball Fiyatlarına Dahil Olan Hizmetler

ABD’li birkaç orman görevlisinin ağaçları işaretlemek için daha eğlenceli bir yöntem ararken boya atan silah kullanmaya başlamaları ve bu işi bir eğlenceye dönüştürmeleriyle oluşmaya başlayan paintball oyunu resmi anlamda yaklaşık 10 yıldır yürürlüktedir. Bu kısa süreye rağmen günümüzde dünya çapında birçok paintball sahası, paintball oyunu için kurulmuş dernekler veya organizasyonlar bulunmaktadır. Aynı şekilde ülkemizde de son yılların trendi olan paintball oyunu bu popülerliğini sunduğu doğayla iç içe bir atmosferde adrenalin ve eğlence dolu bir aktivite hizmetine borçludur. Bunun yanı sıra, paintball fiyatları bu kazanımlarının yanında çok makul kabul edilmektedir. Kişilerin bireysel veya takımlar halinde rakiplerini yenmeye çalıştıkları bir yarış sporu olan paintball iki takımın çeşitli senaryolar eşliğinde birbirlerine karşı mücadele etmeleri üzerine kurulu bir oyundur. Adında da anlaşılacağı üzere “paint” boya “ball” top demektir. Boyalı toplar ile rakiplerini vuran takımlar için verilen hizmetler arasında en önemlisi kaliteli ekipmanlardır. Ekipmanlardan paintball fiyatlarına dahil olan hizmetler olarak bazıları hizmete dahil satın alınmaktadır. paintball fiyatının içine giren şeyler, paintball fiyatlarına neler dahil, paintball fiyatlarına dahil olan hizmetlerBunlar;

  • Paintball silahı: Rakiplerinizi içerisindeki boya topları yardımıyla vurabilmenizi sağlayan oyunun temel ekipmanıdır. Yükleme mekanizması yaylı olan silah ya kütle çekimli yahut elektronik cebri beslenme sistemlerine sahiptir.
  • Boya topları: Paintball silahlarına cephane olarak yüklenilen boya topları, küre halinde jelâtinli kapsüllerdir. Zehirsizdirler. Suda çözülebilme özelliklerine sahiptirler. İşletme kurallarına göre toplar belirli sayılarda oyunculara fiyata dahil olarak vermektedir. Haricinde ekstra olarak alınacak olan toplar fiyatlara dahil edilmemiştir.
  • Gözlük ve Maske: Günümüzde paintball oyunları içerisinde kayak gözlükleri kullanılmaktadır. Gözlükler; ağzı, burnu, burun deliklerini, kulakları ve gözleri tamamen kapatacak özelliklere sahiptir. Maskeler ise oyuncuların yüzlerini boya toplarından korumak için kullanılmaktadır. Bunların yanında koruyucu, fosforlu yelek, eldiven paintball fiyatlarına dahil olan hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • İşletmeler tarafından deneyimli hakemlik hizmetleri de verilmektedir.
  • Oyun öncesinde ve oyun içerisinde fotoğraf çekimleri yapılabilmektedir.
  • Ekstra sıcak içecekler de firmaların ikramı olarak fiyatlar içerisine dâhil edilmiştir.

Şehrin karmaşasından uzak beyninizi şarj etmenin doğal ve sağlıklı yolu olan paintballı siz de deneyimleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir