paintball duruş taktikleri, paintball oynama taktikleri, paintballda duruş taktiği

Paintball Duruş Taktikleri Nelerdir?

Son yılların en gözde sportif aktivitesi olan paintball giderek daha çok kişinin ilgisini çekmektedir. Özellikle hem bayanların da katılabildiği hem de aşırı efor sarf etmeden yeteneğinizi konuşturabildiğiniz bir oyun olması açısından genç yaşlı bay bayan herkesin keyifle oynadığı bir oyun olan paintballda adrenalin seviyenizin çok üst düzeylere çıkacağını göreceksiniz. Rakibinizi boyalı mermiler ile vurarak takımınıza puan kazandırmak ya da kendinizi feda ederek rakibin dikkatini dağıtmak gibi taktikler izleyebileceğiniz bu oyunda paintball İstanbul duruş taktikleri nelerdir merak ediyorsanız bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.paintball duruş taktikleri, paintball oynama taktikleri, paintballda duruş taktiği

Kendinizi korumanın yolları

Paintball açık alanda oynanan bir oyun olduğu için yeterliliği bulunan bir paintball sahasında kendinizi koruyabileceğiniz birçok etmen bulunmalıdır. Örnek vermek gerekirse; genellikle çamlık ya da meşelik arazilere kurulan paintball alanlarında kalın ağaçlar ve çalılıklar sizin birinci önceliğiniz olmalıdır. Beklenmedik bir şekilde rakip takımdan biri ile karşı karşıya kaldığınızda hemen kendinizi bu ağaçların ya da çalılıkların arkasına atmalı, sürünerek rakibin sizi vurmasını zorlaştırmalısınız. Ateş edeceğiniz zaman dengenizi daha iyi bir şekilde sağlamak ve daha rahat bir şekilde nişan almak için yapmanız gereken şey dizlerinizi bir miktar kırmaktır. Diziniz kırık şekilde ateş ettiğinizde hedefleri daha iyi vurabildiğinizi sizler de göreceksiniz.

Etrafınızdaki araçlardan yararlanın

Hemen her paintball alanında hurda arabalar ve minibüsler bulunmaktadır. Oyuncuların kendine siper etmesi ve alanın çok boş kalmaması için konulmuş alan bu araçları kendi lehinize kullanmalısınız. Rakip takımın alanına doğru ilerliyorsanız mümkün olduğunca bu araçların yanında ve yakınında olmaya çalışın, bu şekilde herhangi bir çatışma çıktığında eğilerek ya da çömelerek kendinizi koruyabileceğiniz bir alana sahip olmuş olursunuz. Rakibinize pusu kurmak istediğinizde de yine bu araçlardan yararlanabilirsiniz, saklanmak için oldukça uygun olan bu araçlar ara sıra rakibin durumunu gözlemlemek için bakabileceğiniz küçük deliklere sahip olacaktır. Bu şekilde araçların ve ağaçların verimli şekilde kullanılması ile rakiplerinize karşı büyük bir üstünlük sağlarsınız. Verdiğimiz bilgiler ile paintball İstanbul duruş taktikleri nelerdir merak eden kişilerin sorularını ve yaşadıkları ikilemleri ortadan kaldırdığımızı umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir