motorlu kurye kimdir, motorlu kurye kimlere denilir, motorlu kuryenin görevi

MOTORLU KURYE KİME DENİR?

Nüfusun sürekli olarak artış göstermesi bazı olumsuz durumların yaşanmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte genel olarak trafik sorunu ortaya çıkmaktadır. Özellikle büyük şehirlerin en karmaşık problemlerinden birisi olarak ifade edilmektedir. Çeşitli çözüm yolları bulunmasına rağmen trafik sorununun önüne geçilmesi pek mümkün görülmemektedir. Bu sorun dağıtım şirketlerini de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Genellikle kargo şirketleri uçaklı arabalı motorlu ve yaya olmak üzere 4 farklı dağıtım şekli kullanmaktadır. Trafik sorunun arması ile birlikte alternatif bir çözüm üretebilmek amacıyla motorlu kurye elemanlarının sayısında gözle görülür bir artış meydana gelmiştir.motorlu kurye kimdir, motorlu kurye kimlere denilir, motorlu kuryenin görevi

Motor genel olarak trafikte çok daha rahat bir şekilde hareket edebildiği için trafiğe yakalanmadan ilerleyebilir. Bu durumda dağıtımlar hızlı bir şekilde yapılabilir. Bu durumda genel olarak trafikte motorlu kurye elemanlarına sıklıkla rastlayabiliriz.Motorlu kurye elemanları mahalle aralarına ve dar sokaklara daha rahat girebildikleri için hız kazanmak adına kestirme yolları kullanabilirler. Ayrıca cadde ve sokakları olumsuz etkileyecek bir park sorunu da yaşanmamaktadır. Bu sayede trafiği olumsuz bir şekilde etkilemeden hızlı bir dağıtım yapılmaktadır. Bununla birlikte hızlı bir dağıtım yapılacağı için kargo firmalarının en çok kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir. Ayrıca daha çok bölgeye ulaşılabilme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede genel olarak mesai saatleri içerisinde daha çok insana ulaşarak dağıtım yapılmaktadır. Ancak motor kullanan kişilerin hız yapmamaları trafik kurallarına uymaları kask ve korumalıklarını takmaları ve dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Motor hafif bir araç olduğu için arabalar kadar yük yüklenmesi doğru olmayacaktır. Bu yüzden motorlu kurye elemanlarına genel olarak ağır yüklerin dağıtımlarının verilmesi trafikte çeşitli kazalara ve olumsuz durumlara yol açacaktır. Aracında hareket kabiliyetini sınırlamamak adına belge evrak gibi gönderilerin dağıtımının yapılması daha sağlıklı olacaktır. Motorlu kurye elemanı olabilmek için motor ehliyetine sahip olmak gerekmektedir. Bununla birlikte motor kullanımına hakim olabilmek ve trafikte herhangi bir sorun yaşamamak şarttır. Ayrıca hızlı bir dağıtım yapabilmek için kişinin adres bilgisinin geniş olması gerekmektedir. Bu sayede dağıtım verilen bölgede zaman kaybetmeden gerekli görevleri gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir