meme estetiği yaptırma, meme estetiği ile güzelleşme, meme estetiği ile güzel memelere kavuşma

Meme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme hacminin büyütülmesi, nasıl bir yöntem izleneceği, hangi silikonun izleneceği gibi meme estetiği hakkında alınacak kararlar hasta ve estetik cerrahların görüşmeleri sonucunda kesinleşmektedir. Hastanın istekleri, meme derisi esnekliği ve kalça, bel, omuz genişliği ve göğüs kafesi ölçülerinin oranları dikkate alınarak estetik cerrahlar ve hastayla birlikte belirlenmektedir. Kullanılacak protezlerin farklı ölçü ve çeşitleri için mevcut avantaj ve dezavantajlar hakkında hastalara bilgilendirme yapılarak belirleme yapılmaktadır.  Burada amaç en doğal ve düzel görünüme ulaşmaktır. Protez büyüklüğünün kesin ölçüleri operasyonlar sırasında netleşmektedir.meme estetiği yaptırma, meme estetiği ile güzelleşme, meme estetiği ile güzel memelere kavuşma

Risk Var mıdır?

Her operasyonda olduğu gibi meme estetiği hakkında da uygulamalarının kendine özel ve genel riskleri bulunmaktadır. Meme estetiği uygulamalarında meydana gelebilecek riskler ve komplikasyonlarla bilgili mutlaka ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmalıdır. Meme büyütme operasyonuna karar vermiş hastalar sigara kullanıyorsa mutlaka ameliyat öncesinde sigarayı bırakmalıdır. Düzenli olarak kullanan ilaçların olması halinde bu durum operasyonu gerçekleştirecek estetik cerrahi doktoruyla paylaşılmalıdır. Gerekli görülen ilaçlar için ameliyatı yapacak estetik cerrah tarafından ara verilmesi önerilmektedir.

Ameliyat Süreci

Ameliyatı gerçekleştirecek estetik cerrahi uzmanı tarafından verilecek tavsiyelere mutlaka dikkat edilmelidir. Bu sayede oluşabilecek komplikasyon riskleri azalacaktır. Bu ameliyatlar genel anestezi altında uygulanmakta ve genellikle 1.5-2 saat kadar sürmektedir. Dikişlerin estetik cerrahi kurallarına göre yapılması sayesinde iz oluşumu azaltılmaktadır. Hastalar aynı gün içerisinde ya da ertesi gün taburcu edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir