Makyaj malzemeleri ve kullanımı

Bayanlarımızın günlük hayatlarında ya da gece hayatlarında her birinde farklı uygulamalar ile gerçekleştiği makyajlar ile güzelliklerine güzellik kattıklarını biliriz. Elbette ki her ortam için uygun olarak seçilmesi gereken makyaj türleri bulunmaktadır. Genel olarak ortamın ışığı yapılacak makyajı etkileyen faktörler arasında. Bu yazımızda makyaj malzemeleri çeşitleri ve kullanımları hakkında kısaca bilgiler vereceğiz.

Fondöten

Makyaj malzemeleri arasında cilt lekelerini kapatıcı olan özelliğe sahip fondöten, nemlendirici ve kapatıcıdan sonra kullanılmaktadır. Yine bunun yanı sıra pudra ve diğer malzemelerden de önce kullanılması gerekiyor. Ancak böylelikle etkisini gösterecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki, normal cilt renginize uygun bir tonda tercih edilmesi gerekiyor. Çok fazla koyu olması, normal ten renginizden yüzünüzü ayırarak, tuhaf bir görünüm kazandıracaktır.

Pudra

Yine fondötenden önce tercih edilen pudra, makyaja hazırlık ürünleri arasında yer alıyor. İyi bir yüzey oluşturmak ve makyajın kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır. Toz ve sıkılaştırılmış olarak 2 farklı çeşidi vardır.makyaj malzemelerinin kullanımı nasıldır, makyaj yapma malzemeleri, kadınların makyaj malzemeleri

Allık

Yanaklarınızda farklı tonları sunacak olan allıklar, yüzün belirgin hatları ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için tercih ediliyor. Yüzünüze canlılık verebilecek olan bir makyaj malzemesi olarak tanımlanabilir.

Ruj

Pek çok farklı renk ve modeli bulunan dudak makyaj malzemesinin bir tanesidir. Koyu tonlar ve açık tonlar için çeşitler bulunuyor. Ağır makyaj sevenler için daha çok koyu tonlar tercih edilirken, daha hafif ve natürel tonlar için de açık tonlar tercih edilmektedir. Yine parlatıcı özellikli pek çok çeşidi de bulunuyor diyebiliriz. Doğru seçim ve diğer makyaj tonlarına uyumu dikkat edilmesi gerekenler arasında.

Göz farı

Gözleri daha belirgin hale getirmek için kullanılmaktadır. Bu kullanımda dikkat edilmesi gereken ise; yapay bir görünüm olmasına izin vermemek için çok iyi yedirilmesi gerekiyor. Eğer ki göz yuvası belirgin hale getirilmek isteniyorsa, koyu tonlar tercih edilmesi uygun görülmez.

Eye- liner

Göz kalemleri arasında yer alan eye- liner göz şekillerini belirginleştirmek için kullanılmaktadır. Fırçalı eye liner ise daha profesyonel bir görünüm için alt ve üst kirpiklerde kullanılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir