Maden Suyu İle Yüzünüz Işıldasın

Yüz güzelliğinize değer veren bir bayan iseniz ve ışıldayan bir yüze sahip olmak istiyorsanız doğadan yararlanabilirsiniz. Doğal bir güzellik elde edebilmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı bakım türü bulunmaktadır. Bu bakım türlerinin arasında yer alan en ekonomik yöntem ise maden suyu bakımıdır. Maden suyu içindeki mineraller sayesinde yüzün genç ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Işıldayan bir yüz derisine kavuşmak için yapmanız gereken tek şey maden suyu ile güzelce yüzünüzü temizlemektir. Maden suyu bakımı nasıl yapılır kısaca şu şekilde anlatabiliriz.Maden suyu ile güzelleşmek, maden suyundan gelen güzellik, maden suyu bakımı

Maden suyu ile yüzünüzü temizlemek istiyorsanız öncelikle bir şişe maden suyu, yumuşak bir havlu, bir miktar pamuk edinin. Tüm bu gerekli malzemeyi bir araya getirdiyseniz pamuğunuzu maden suyu ile ıslatın ve yüzünüzü ıslattığınız pamuk ile daireler çizerek temizleyin. Daireler çizerek temizlediğiniz yüzünüz uygulamaya başladığınıza nazaran daha temiz görünecektir. Temizleme işleminin ardından yüzünüzü ılık çeşme suyu ile durulayın ve yumuşak havlu ile yüz derinizi aşındırmayacak şekilde kurulama işlemi yapın. Maden suyu ile yüzünüzü haftada en az 3-4 defa bu şekilde temizleyin. Düzenli olarak yüz temizliği yaptığınızda cildinizin ne kadar yumuşak bir hale geldiğinizi görecek ve ışıldayan bir yüze sahip olacaksınız.

Maden suyunun içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığı için dilediğiniz kadar uygulama yapabilirsiniz. Hatta mümkün ise her sabah yüzünüzü maden suyu ile yıkayın ve 5-10 dakika maden suyunu yüzünüzde bıraktıktan sonra ılık su ile yıkayıp işinize, okulunuza vb. gidin. Düzenli olarak yüzünüzü maden suyu ile yıkarsanız maden suyundan gelen güzelliğe çok daha kısa sürelerde kavuşabilirsiniz. Maden suyu ciltte kesinlikle kızarma, aşındırma vb. gibi olumsuzlukların oluşmasına neden olmaz. Kimyasal birçok ilaca para harcayacağınıza maden suyuna birkaç lira harcayarak hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik bir şekilde güzelleşebilirsiniz. Yüzünüzü temizlemek için kullanacağınız suyun aromalı değil de sade maden suyu olmasına dikkat edin. Aromalı olanların içinde katkı maddesi bulunmaktadır. Katkısız bir güzellik için sade maden sularını tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir