küçük işletmelerin başarılı olması, büyük işletmeler ile rekabet edebilme, küçük işletmelerin rekabet gücü

Küçük İşletmeler Dev Şirketlerle Nasıl Rekabet Eder?

Bu makalenin gayesi küçük bütçelere sahip işletmelerin, nasıl çalışmaları gerektiği ve nasıl hareket ederlerse daha çok kazanacaklarını, büyük şirketlerle nasıl rekabet edebileceklerini bir nebze de olsa yol gösterebilmek için ele aldık. Küçük yatırımlara sahip işletmeler, kendilerine ivme kazandıracak şekilde başarılı olmalarını sağlayacak faktörlerin neler olduğunu bilmelidirler. Aşağıda küçük işletmelerin dev şirketlerle rekabet etme yolları verilmiştir. Alt yapısı ve pazarlama tecrübesine sahip girişimciler bunların birçoğunu kısa sürede yapabilirler.küçük işletmelerin başarılı olması, büyük işletmeler ile rekabet edebilme, küçük işletmelerin rekabet gücü

  • Çeviklik
  • Tutku
  • Kişisel marka
  • İnovasyon
  • Nişler
  • Hizmet
  • Hızlanmak için yavaşlayın
  • Sosyal medya kampanyaları
  • Etkileyen programı geliştirin

Çeviklik

Küçük çaplı işletmeler büyük işletmeler gibi bürokratik formalitelerle zaman kaybetmezler alacakları kararları daha yüzeysel geçebilirler. Yanlış tercihi yaptığını fark ettiğinde negatif sonuçlar olmaksızın büyük işletmelere göre daha hızlı çevik yol değişikliğine gidebilirler.

Tutku

Düşlerinizin takip edin! Küçük ölçekli işletme sahipleri, tutkularını veya pazardaki giderilmemiş bir sorunu fırsata çevirebilmek için avantajlıdırlar. Tutkunuzdan yararlanmanız motive kalmanızın anahtarıdır. Küçük işletmelerin dev şirketlerle rekabet etme yollarından en fark yaratanı tutkulu olmaktır işinizi şevkle yapmanızın size getirisi çok olacaktır.

İnovasyon

Çabuk ve zekice yenilikler bulun. İş düşüncelerinizi ve yenilikleri uygulamaya geçirmek için uzun zamanlar bekletmeyin. Büyük markalardan daha atik ve hızlı bir şekilde yenilik yapın.

Nişler

Hedef kitlenizi belirleyin. Herkes hedef kitleniz olamaz çünkü insanların farklı farklı sorunları vardır. İhtiyacın olduğu sektörlere yönelin ve hedef kitlenizi belirleyin.

Hizmet

Küçük işletmeler dev şirketlere göre hizmet yönünde de daha avantajlıdır. Hedef kitlenizin kendilerini özel düşünmeleri için kişisel markanızı, kişisel bağlarınızı güçlendirin.

Hızlanmak İçin Yavaşlayın

Sonuçta tüm bunlar planlar, gayeler yapılmadan olmaz. Hızınızı düşürmek için zaman harcayın ki ivmeli bir hızla kostanreolabilesiniz.

Plan tasarlamak, amaçlar belirlemek, pazarı araştırmak ve kusursuz olmak için emeğinizi zamanınızı verin. Malınız olmadan, hangi kitleye hitap ettiğinizi belirlemeden, tanımadan, marka iskeletini oluşturmadan hızlı bir halle pazarda var olmaya çalışmanız başarıya değil, başarısızlığa neden olur. Küçük işletmeler dev şirketlerle nasıl rekabet ederin cevaplarından biride budur. Dev şirketlerin daha önceden içinde bulunduğu kötü izlenimlerin olması büyük bir dezavantajdır bunun aksine küçük işletmelerin karnesi daha temiz olacaktır bunun için birinci, ikinci ve üçüncü izlenim yaratmak için sadece bir şansınız olacak.

Sosyal Medya Kampanyaları

Sosyal medya pazarlama taslaklarınızı planlama bütününe biran önce dahil edin. Mobil satışlarınızı da başlangıç döneminde planlarınıza dâhil ettiğinizden emin olun. Satış ve sosyal medya kampanyası için son dakikayı beklemek size hiç bir şey kazandırmaz, aksine markanıza da zarar verirsiniz.

Etkileyen Programları Geliştirin

Bulunduğunuz sektördeki tanınan şahısların gücünden yararlanmak, küçük çaplı işletmelerin hızlı kazançlar ve sonuçlar elde etmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir