benler cilt kanseri mi, koldaki benler cilt kanseri habercisi mi, cilt kanseri belirtileri

Kolunuzdaki Benler Cilt Kanseri Habercisi Olabilir

Vücudunuzu incelediğiniz birçok benlerle karşılaşabilirsiniz. Bu benlerin sebebini birçok insan bilmez ve bazıları da araştırma ihtiyacı bile duymaz. Fakat kolunuzda bulunan bazı benler, cilt kanseri olabileceğinizin habercisi olabilir. Uzmanların araştırması sonucunda genellikle sağ kolda bulunan benlerin cilt kanseri nedeni olabileceğini açıklıyor. Uzmanların cilt kanseri nedenlerini araştırırken, 8 yıllık bir araştırma sonucunda kolda bulunan benlerinde cilt kanserine neden olduğu ve benler, cilt tipleri, çiller gibi vücudunuz da bulunan lekelerinde hakkında bilgiler toplamaya başladıkları gözlemlendi.benler cilt kanseri mi, koldaki benler cilt kanseri habercisi mi, cilt kanseri belirtileri

Koldaki Benler Cilt Kanseri Yapar Mı?

Sağ kolunuzda bulunan benlerin sayısı eğer 7 den fazla ise muayene olmaya gitmesinde fayda görülmektedir. Uzmanların farklı ülkelerde ve farklı şehirlerinde incelediği 100 binlerce kadınların benlerine göre rahatsızlıklarını araştırmış ve istatistiğe göre de vücudunda 100 den fazla ben olanların ve sadece sağ kolunda 7 den fazla ben görülen insanların daha çok kansere meyilli olduğu ve cilt kanserinin sebebi olabileceğini açıklamıştır. Ayrıca araştırmalar sonucunda, sigara içenlerde sonradan ben görülme olasılığı artıyor ve ciltte benler çıktıktan sonra da, uzun zaman incelemeler ile cilt kanserine doğru gittiği gözlemleniyor. Erkeklerde daha çok vücutta ben görünürken, bayanlarda bacakta ve kolda daha çok görülmektedir.

Benlerin Çıkarılması Tehlikeli Mi?

Benlerin cilt kanseri yapabileceği teşhisi koyulmadan önce de, bulunan benlerin çıkarılmaması gerektiğini ama bazı rahatsızlık veren benlerin cerrahi yöntemler ile çıkarılabileceği açıklanmıştır. Fakat benlerin alınmaması gibi bir durum her zaman söz konusu değildir ve bu algı yanlıştır. Eğer vücudunuza zarar veren bir benin olduğunu düşünüyorsanız, bunu cerrahi yöntemler ile aldırmaktan çekinmeyin. Asıl yapmamanız gereken, cerrahi yöntemlere baş vurmadan benlerini yakmak olacaktır ve bu gerçekten tehlikeli bir durumdur. Zaten cilt kanseri yapan benler farklılığı cerrahi yöntemler sonucunda ortaya çıkacaktır. Birçok uzman doktorun açıklaması da bu yöndedir. Cerrahi operasyonlar ile alınan benlerin her hangi bir zararı olmayacağı açıklanmıştır. Ayrıca bulunan et benleri de, alınabilir. Et benlerinin aslında doku büyümesi olduğu ve bu sebepten dolayı sadece cerrahlar tarafından uygun işlemlerle alınabileceği durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir