kısırlık çözümleri, tüp bebek, tüp bebek tedavisi

Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi

Dondurulmuş yumurtalar da kalitelidir

Yumurta dondurma, sağlık nedenleriyle yumurta kaybetme riski taşıyan kadınların yanı sıra hamilelik planlarını erteleyen veya yumurta sayısını azaltmaya başlayan tüm kadınlar için önerilir. Gelişen teknoloji sayesinde dondurulmuş yumurtanın kalitesi çözüldüğünde bozulmaz ve kadınlar hamileliği düşünürken bu donmuş yumurtalardan hamile kalabilirler. Kadınlarda yumurtanın dondurulması gerekli değildir.kısırlık çözümleri, tüp bebek, tüp bebek tedavisiİkizlerin olabilir

Geçmişte, IVF tedavisinin başarı şansını artırmak için rahim içine birden fazla embriyo transfer edilmiştir. Ancak çoğul gebeliklerin önlenmesi ve anne ve çocuğun sağlığının korunması amacıyla Sağlık Bakanlığı uzun süre ikiden fazla embriyonun transferine izin vermedi. Bu durumda, üçüz ve dört çocuğunuz olmayabilir, ancak tüp bebek tedavisi ile ikizlere sahip olma şansınız vardır. Doğal olarak gebe kalan bir kadında ikiz olma şansı yaklaşık yüzde 3 olduğu için tüp bebek tedavisi ile bu rakam yüzde 30’un üzerindedir.

Şu anda rahme ikiden fazla embriyo transfer edilemez, ancak gebelik olasılığı hariç tutulmuştur. Gelişen teknolojiler ve ilaçlar sayesinde artık tek bir embriyo transferi ile bile gebelik elde etmek mümkün.

Yüksek başarı oranları

Gelişen teknolojiler ve ilaçlar sayesinde tüp bebek sahibi olma şansı her geçen gün artmaktadır. Başarılı ameliyatların sayısı arttıkça tedavi süreci çiftler için daha az karmaşık hale gelir. Çiftlerin, özellikle anne adaylarının, daha etkili ve daha az etkili tedaviler nedeniyle yaşam kalitesinde önemli bir düşüş yaşamadıklarını vurgulamakta fayda var.

Ahlak önemlidir

Her tedavide olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de psikoloji büyük önem taşımaktadır. Moralinizi koruyun, tek başına tedaviye odaklanmayın, tedavi süresince günlük hayatınıza devam edin, hobi edin vb. Meşgul olmak önemlidir. Tüp bebek girişimleri başarısız olmuş çiftleri seçmek ve morallerini bozmak özellikle yanlıştır. Çünkü her çiftin tedavisi benzersizdir. Bir çift için işe yaramayan bir yöntem sizin için işe yarayabilir. Bu nedenle olaylara olumlu yaklaşmak ve gerekirse profesyonel yardım almak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir