kısa abiyeler, kısa abiye kullanma modası

Kısa Abiye Modası

Mezuniyet baloları,  doğum günü partileri, düğün ve nişan gibi özel etkinliklerin vazgeçilmez giysilerinden olan abiyelerin, uzun, kısa, tesettür gibi birçok beğeniye hitap eden çeşitleri bulunmaktadır.  Şıklığına önem veren kadınların tercihlerinde başrolü oynayan abiyelerin, gece etkinliklerine yönelik en sık talep edilen türlerinden birisi de kısa abiye olarak bilinen modellerdir.kısa abiyeler, kısa abiye kullanma modası

Gündelik kullanımda çok tercih edilmese de,  gece etkinlikleri süresince şıklığıyla dikkatleri üzerinde toplamak isteyen kadınların kombinlerinde kendisine yer bulan kısa abiyeler;  kol ve omuz ebatı, sırt veya bacak yırtmacı gibi birkaç noktada farklılık gösteriyor. Kısa abiye fiyatları göz önünde bulundurularak alınacak bu kıyafetlerin birçok değişik kesim modeli mevcuttur. Alt ve üst bölgeleri ayrı birer parça olarak dizayn edilen, asimetrik modeller de bu konuda birer alternatif olarak dile getirilebilir. Omuzlarını olduğundan daha uzun göstermek isteyen kadınlar halter yaka elbiselere yönelebilirler. Şıklığın yanı sıra sadelik hedefi de güden kadınların kalem boy kısa abiye tercihleri yaptıklarına da sık rastlanmaktadır. Aynı şekilde, kısa abiyesinde kurdele, fırfır gibi detaylar isteyen kadınlar, kıyafetlerinin üst kısmında bu süslemeleri kullanabilme olanağına sahipler. Bel bölgesinde kemer kullanarak oluşturulacak renk geçişlerine ek olarak, değişik boyutta çanta ve stiletto ayakkabı gibi aksesuarlarla bütün bir konsept oluşturulabilir.

Gece elbisesi olarak da tanınan kısa abiye almak isteyen kadınların, seçimlerinde onlara kolaylık tanıyacak alışveriş merkezlerine yönelmeleri iyi olacaktır. Anadolu yakasında ikamet edenler için bünyesinde birçok alışveriş mağazası bulunan Kadıköy ve Ümraniye semtleri  kısa abiye fiyatları konusunda uygun ürünlerin alıcılarını beklediği yerlerin başında geliyor. Avrupa yakasında ise Nişantaşı ve Osmanbey semtleri, sık sık güncellenen ve trende uygun desenlerde ürünlerin sergilendiği yerler olma özelliğini korumaktadır. Bu mağazalara ek olarak, yeraltı çarşısı olarak da bilinen pasajlarda birçok değişik tarzda kıyafet bulmak mümkün. Ayrıca, içerisinde pekçok mağaza bulunan AVM’ler de ışıltılı ve canlı renklerde kısa abiye almak isteyenler için bire bir. Düzenli olarak indirim ve kampanyaların olduğu bu AVM’ler ziyaret edilerek, daha uygun fiyatlı ürünler bulunabilir. Öte yandan, revaçta ürünlere ulaşımda internetten satış siteleri de birer seçenek. Bu sitelerde, beden, desen, renk gibi birçok özelliğe yönelik filtreli aramalar yaparak alışveriş sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir