tesettür ferace modelleri, yeni yıl ferace modelleri, yeni ferace modelleri

Kış Aylarının Vazgeçilmez Feraceleri

Tesettürlü hanımlar pardesünün verdiği zahmetten kurtulmak için onun yerine ferace giyinmeye başladılar. Özellikle son dönemde büyük ilgi gören feraceler daha çok yaz mevsimlerinde ve sıcak günlerde tercih ediliyorlar. Bunun sebebi ince ve hafif olmaları. Kış aylarında ise kapüşonlu ferace modelleri ilgi görmektedir.tesettür ferace modelleri, yeni yıl ferace modelleri, yeni ferace modelleri

Feraceler niçin bu kadar rağbet görüyor?

İnceliği ve hafifliği ile sizlere zahmet vermeyen feraceler, kapşonlu olduklarında sizleri yağmurdan kardan ve soğuktan koruyor. Kış mevsimine doğru girerken havaların belirsizleşmesi, aniden gelen yağmurlar ve aniden soğuyan havaya karşı tedbirli olmak isteyen hanımları bu modelleri giymeye davet ediyoruz. Üstelik kapşon detayı ferace üzerinde gayet hoş duran bir detay olduğu hanımlar tarafından biliniyor. Genellikle krep kumaştan ve kotondan yapılan kapşonlu ferace modelleri koyu renkte tercih ediliyor. Havaların soğuk olması sebebiyle koyu renkler tercih edildiğinde mevcut güneş ışınlarını üzerine çeken kıyafetler kişiyi sıcak tutuyor ve hastalıklara karşı koruyor. Olası bir yağmur durumunda kapşon yardımı ile eşarbınızı ya da şalınızı ıslanmaktan kurtarabileceksiniz. Eşarbın yağmur altında ıslanması ne kadar kötü bir durum; tüm hanımlar bilir.

Ne tür modeller var?

Genel olarak kapüşonlu feracelere bakacak olursak kapşondan başka detay görülmüyor. Zira bu modeller özel günlerde pek tercih edilmiyor. Alternatif olarak düğmeli ya da fermuarlı, cepli ya da cepsiz gibi ufak detaylara sahip olabilirsiniz. Renk itibari ile inceleyecek olursak tek renk ve çift renk olarak ayırt edebiliriz. Çift renk modellerde kapşonun dış tarafı ile iç tarafı farklı renklerde tasarlanıyor. Örnek vermek gerekirse dış renk siyah iç renk kırmızı ya da bordo, veyahut dış renk pembe iç renk siyah söylenebilir. Zira en çok tercih edilen renkler arasında da bu renkler yer alıyor.

Modellere göz atmalısınız;

Siz de kapşonlu ferace modelleri ile hem feracenin hafifliğini ve zarifliğini yaşayabilir, hem de soğuklardan ve yağmurdan korunabilirsiniz. Ayrıca değişik renklerdeki feracelerle göz alıcı olabilirsiniz. Göz zevkinize uygun ve ruhunuzu yansıtan ferace modelini bulmak için sizleri geniş çaplı bir araştırma yapmaya davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir