kirpiklerde doğal büyüme, kirpik kaç yaşına kadar büyür, kirpik büyümesinin durduğu yaş

Kirpiklerde Doğal Büyüme Kaç Yaşa Kadar Olur?

Kirpiklerimiz bakışlarımızdaki etkiyi iki katına çıkaracak incecik kıllardır. Karşınızdaki insanı sadece kirpikleriniz güzel olduğu için bile etkilemeniz çok kolay olacaktır. Uzun kirpikler makyajda daha çok ortaya çıkarılarak kendine has bir güzellik sergilemektedir. Sanki yelpaze açılıp kapanması gibi göze hoş bir eda veren kirpiklerimiz yirmili yaşlarımızda en şaşalı dönemini geçirmektedir. Bu yaşlarda an canlı, parlak, dolgun, renkleri belirgin kirpiklerimiz varken ilerleyen yaşlarda bu saydığımız gerçeklikler yavaş yavaş sönmeye başlayacaktır. Hatta eksilen kirpikleriniz için çareler aramaya başlayacaksınızdır. Kirpik bakım serumu hakkında bilmeniz gerekenleri öğrendiğinizde çaresizliğiniz bir anda çözüm olabilir.kirpiklerde doğal büyüme, kirpik kaç yaşına kadar büyür, kirpik büyümesinin durduğu yaş

Kirpik bakım serumu hakkında bildikleriniz bilmediklerinizde çok olacaktır. Kirpik deyip geçtiğiniz ince kıllar göz etrafını çevreleyen halka şeklinde koruma kalkanıdır. Gözün her açılıp kapanmasında göz içindeki bakterileri dışarı çıkarak ortada kaldırır. Sade estetik olarak düşünülen kirpikler aslında seyrek olduklarında bu işlerini çok daha az yapabilmektedir. Kirpik ne kadar sık olursa ve uzun olursa gözün temizlenmesi o kadar kolay olacaktır. Serumlar güzellik uzmanları tarafından tavsiye edilse de birçok hekimin de kirpiği zayıf olan kişilere önerdiği bir yöntemdir. Ancak kimyasal karışımlı olan serumları değil de daha çok doğal olan serumların tercih edilmesinde yana olan hekimler bu uzamanın zaten doğal bir olay olduğunu defalarca söylemiştir.

Yirmi yaşında alınan hiçbir sonuçla elli yaşında alınacak olan sonuçlar aynı olmayacaktır. Gençken kullanılan serumlar sayesinde daha güçlü ve hızlı etkileşim alınırken bu büyüme ilerleyen yaşlarda daha yavaş ve belki de etkili olmayacak sonuçlar verebilir. Kirpik bakım serumu hakkında bilinenler her zaman otuz yaşından sonrası için düşünülmektedir. Hâlbuki vücudunuz diri iken enerjiniz daha fazla olacak, hücreleriniz daha aktif iş yapacaktır. Kan akışınızın bile daha fazla olduğu genç yaşlar vücudunuzun her yerinde aynı oranda onarım sağlayabilir. Zaten kan akışının hızlı olması yenilenen her noktada iyileştirici özelliğe sahip olmaktadır. Hem içten hem dıştan destek alan kirpikleriniz istediğiniz gelişime erken yaşlarda daha çabuk ulaşacak nitelikleri taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir