çocuk psikologları kimlerdir, istanbul çocuk psikologlarının farkı, pedagogların görevleri

İstanbul Çocuk Psikoloğu

Günümüzün anne ve babaları eski zamanlara kıyasla daha bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmektedir. Çocuğunuza küçük yaşlarda vereceğiniz eğitim sayesinde geleceğe başarılı bir çocuk kazandırmış olacaksınız. Çocuklarınız her yaş döneminde çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir. Bu noktada İstanbul çocuk psikoloğu alanında başarılı isimlerden yardım alabilirsiniz.çocuk psikologları kimlerdir, istanbul çocuk psikologlarının farkı, pedagogların görevleri

Çocuklarınızın sorunlarını ertelemeyin

Çocuğunuz çeşitli travmalar yaşayabilir ve bunun sonucunda da ciddi semptomlar ortaya çıkabilir. Çocuğunuzu götüreceğiniz uzman kişi yaşanan problemin boyutunu inceleyerek klinik bir değerlendirmede bulunur ve bu değerlendirme sonucunda bir tedavi süreci hazırlar. Sizlerin bu süreç boyunca sabırlı olarak çocuğunuza destek olmanız gerekmektedir. Alanında uzmanlaşmış İstanbul çocuk psikoloğu sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Çocuklarınız kendilerini yalnız hissetmesin

Çocukların psikolojik tedavi süreçleri yaş gruplarına göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle 10 yaşın altında ve okul öncesi döneminde olan çocuklarda sorunlar daha kısa süre içerisinde halledilmektedir. Fakat ciddi travmalar yaşayan çocuklarda tedavi süreci uzun sürmektedir. Aynı zamanda çocuğunuzun içinde bulunduğu durumlar aile danışmanlığı ve eğitimi ile kısa süre içerisinde halledilebilir. Uzman kişinin hazırladığı tedavi programına uygun olarak davranmanız gerekmektedir. Bu önemli süreçte çocuğunuzun en büyük destekçisi sizlersinizdir. Çocuğunuzun sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesini sağlamak istiyor iseniz onun sorunları ile yakından ilgilenmeli ve her şeyi konuşarak çözmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde çocuğunuz ileriki yaşlarında daha büyük sorunlar yaşar. Sizler de bilinçli birer anne ve baba olmak istiyor iseniz çocuğunuz ile daha yakından ilgilenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir