implant tedavisi, implant diş, implant fiyatları

İmplant Nasıl Yapılır Ve Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

İmplant nasıl yapılır diye merak edenlere ve bu tedavi yöntemini uygulayacaklara bilgi vermek amacı ile bu makaleyi kaleme alıyoruz. İmplant tedavisi diş kemiği gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanabilecek bir tedavi metodudur. Kısaca belirtmek gerekirse diş çektirebilen kişilere bu tedavi metodu uygulanır. Tabii ki implant tedavisinin uygulanabilmesi için diş kemiğinde yeterli boşluğun da bulunması gerekir. Eğer çekilen röntgenler sonucunda diş kemiğinin implant için yeterli olmadığı düşünülürse bu sorunu çözecek de teknikler geliştirilmektedir.

implant tedavisi, implant diş, implant fiyatlarıİmplant tedavisinin başlangıcında diş kökünü oluşturacak implant diş kemiğine monte edilir. Eğer diş kemiğinde yeterli boşluk bulunmuyorsa gerekli araçlar ile bu boşluk hazırlanır ve implant oraya monte edilir. Daha sonra bu implantın üzerine bir kapatma vidası konulur ve diş eti dikilir. Hasta geldiği ilk haline döndürüldükten sonra yaklaşık 2-3 aylık bir sürenin aradan geçmesi beklenir. Tabii ki bu süre hastadan hastaya büyük farklılıklar gösterebiliyor. Yeterli süre geçip implant diş kemiğine kaynadıktan sonra protezlerin yapım çalışmasına başlanır. Küçük bir kesik ile diş eti açılır ve oraya iyileşme başlığı monte edilir. Diş etinin normal şeklini alması ile birlikte yaklaşık bir hafta sonra asıl porselen protez için çalışmalara başlanır. Ağızda bulunan vidanın hazır hale gelmesi ile birlikte üzerine krom kapatılır ve porselen monte edilir. Bu şekilde de implant nasıl yapılır sorusunun cevabını oldukça net bir şekilde ortaya koymuş olduk.

Aslına bakarsanız implant tedavisine ihtiyacınız bulunuyorsa implant nasıl yapılır diye araştırmaktan çok implant tedavisini kime yaptırablirim, nerede tedavi olabilirim diye araştırmalar yapmanız çok daha mantıklıdır. Çünkü implant tedavisinin usta ellerde yapılması ve uygun ücret ile yapılabilmesi çok önemlidir. Çünkü implant fiyatları ülkemizde çok yüksek seviyelerde seyretmektedir. Bütün bunları göz önüne alarak implant tedavisi yaptıran kişilerin de tecrübelerinden faydalanarak nasıl bir tedavi süreci geçireceğinizi kararlaştırmalısınız. Aksi takdirde pişmanlık duyabileceğiniz zamanlar gelebilir. Diş sağlığı konusunda da pişmanlık çok fayda getirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir