iltihaplı sivilce, sivilce tedavisi, sivilce tedavisi için doğal kür

İltihaplı Sivilceler İçin Doğal Kürler

İnsan için en önemli olan uzuvlardan birisi yüzdür. Yüzde çıkan leke, sivilce, siğil gibi durumlar rahatsız edicidir. Bu nedenle her türlü krem ve maske uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Ancak yeter ki geçsin düşüncesiyle her şey uygulanmamalıdır. Çünkü yüz çok hassas bir bölgedir. Her ilaç her insana fayda verecek diye bir şey söz konusu olamaz. En doğrusu doktora veya işinde uzmanlaşmış kişilere sormaktır.iltihaplı sivilce, sivilce tedavisi, sivilce tedavisi için doğal kür

Hiç endişe etmeden uygulanabilecek doğal kürler vardır. Allah’ u Teala yarattığı her şeyi aynı zamanda şifa vesilesi de kılmıştır. Zira dermansız dert var olmamıştır.

İltihaplı sivilceleri sıkmak ve patlatmak daha çok zarar vereceği gibi izde bırakmaktadır. Bu nedenle bundan kaçınmak gerekir.

Marul Yaprağı; Marul yaprağını mikserden geçirilerek suyu sabah akşam sivilceli bölgelere sürülmelidir. Sivilceler geçene kadar aynı işlem uygulanmalıdır.

Ceviz Yaprağı; Bir litre suyun içerisine bir avuç ceviz yaprağı eklenip kaynatılmalıdır. Günde iki kez olmak üzere pamukla sivilceli yere sürülmelidir.

Turp; Kabuklarıyla birlikte rendelenir ve elma sirkesiyle karıştırılır. Sıcak bir yerde bir hafta bekletilir ve çalkaladıktan sonra sabah akşam sivilcelere sürülür.

Kuru Soğan; Kuru Soğan suyu sivilcelere günde iki kez sürülmelidir.
Limon ve Maden Suyu; Bir bardak maden suyunun içerisine yarım limon sıkılır ve sivilcelere sürülür. Sivilce oluşumunu engeller ve gözenekleri açar.

Gül Suyu; Gül suyuyla birlikte maden ve limon suyu karıştırılır. Sabah akşam yüze sürülür. Gül suyunun yatıştırıcı özelliği de vardır. Sivilce izlerini de yok eder. En az 21 gün uygulanmalıdır.
Havuç; Her cilde göre uygundur. Beş tane havuç ezilir ve macun kıvamına getirilir. Birazda un ekleyip karıştırılır ve cilde uygulanır.
Sağlıklı bir cilt için sağlıklı ürünler gerekir. Ne olduğunu bilmeden her hangi birinin uyguladığı ilaç yada kremler uygulanmamalıdır. Bunun yerine doğal ürünler tercih edilmeli ve ilaç konusunda doktora danışılmalıdır.

http://polanddate.com/ sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir