GENÇ VE BİR O KADAR DA SAĞLIKLI KALMANIN YOLLARI!

Genç, sağlıklı ve aynı zamanda zinde kalmak gerek kadınların gerekse de erkeklerin ise her zaman sahip olmak istedikleri özelliklerden bir tanesidir. Her ne kadar da zamana yenilmemek mümkün olmasa da gençliği ve sağlığı daha uzun süre korumanın bazı yolları, bazı sırları da mevcuttur. Vücudunuzu daha az yıpratmak ve ya genç kalmanın sırlarına erişmek için yazımızda önemli noktalara dikkat etmeniz yararınıza olabilir. Yazımızda muazzam nasıl genç kalınır önerileri bulunuyor: Çok soğuk ve çok sıcak sıvılar tüketmekten sakınmalısınız. Zira vücut sıcaklığınız ile uyum içerisinde bulunmayan her türlü içecek vücudunuzun çok daha erken yıpranmasına neden olabilir.sağlıklı kalma, genç kalma, sağlıklı kalma yolları

Makyaj ile kozmetik ürünlerini yüzünüzde yaklaşık 6-7 saatten daha uzun sürelerle tutmayınız. Çok uzun süreli ciltte maruz makyajlar ilgili olarak da dokularınızın çok daha erkenden yaşlanmasına sebep olurlar ve bu durumda hoşunuza gitmeyecek sonuçlar doğurabilmektedir. Unutulmamalıdır ki makyaj malzemeleri ne kadar sağlıklı olursa olsun kimyasal bileşiklerden meydana gelmektedir. Çok sıcak ve ya soğuk su ile banyo yapmayınız. İçtiğiniz sıvılarda olduğu gibi duş sırasında da sıcaklık farkı çok fazla olan sıvılar altında durmak genç kalmanız önündeki engellerdendir. Deterjan ve ya diğer temizlik maddelerine çıplak teninizle temas etmeyiniz. İçerisinde yoğun ve zararlı pek çok kimyasal barındıran bu malzemeler cildinizin çok daha hızlı bir şekilde yıpranmasına neden olmaktadır. Diyet ve beslenme rejimlerinize dikkat ediniz. Sürekli olarak kilonuzda yaşanan değişimler vücudunuzun ve ya derinizin sarkmasının sebepleri arasında yer alıyor. Özellikle asitli sıvıları bol tüketmek ve meyveleri geç saatlerde yemek de cilde zararı olan etkenler arasında bulunmaktadır.

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız bilhassa trafiğin yoğun olduğu yerlerde çok fazla vakit geçirmemeye çalışınız. Şehrin egzoz dumanları, pisliği ve ya baca dumanları vücudunuz için birer zehir durumundadır. Elbette ki, genç kalmanın yolları sadece bu kadarla sınırlı değildir. Kısaca değinmek gerekirse düzenli uyku, spor, hayat düzeni gibi birçok etken de vücudunuzun diri kalmasını sağlayacak faktörlerdendir. Hayatınızda bir düzen kurduğunuzda daha huzurlu şekilde yaşadığınızda da yaşlanmanın etkilerini hatırı sayılır oranda geciktirebilmek sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir