fındık yağının sağlığa faydaları, fındık yağının etkileri, fındık yağının vücuda etkileri

Fındık Yağının Faydaları

Fındık yağı içerik olarak besin değerlerine baktığımız zaman fındık yağının içerisinde bol miktarlarda B1, B6, B2 ve E vitamini bulunmaktadır. B vitamini vücudumuzda karbonhidrat, protein ile yağ metabolizmalarının düzenlenmesinde önemli bir rol oynadığı için fındık yağı sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu vitaminlerin yani sıra fındık yağında %80 oleik asit, kalsiyum, %12 linoleik asit, çinko, demir ve potasyum bulunuyor. Oleik asit diğer yağlara kıyasla fındık yağında daha yüksek bir yüzdeye sahip ve bu durum ise asit yüksek tansiyonu olanlar için çok önemli besindir. Yüksek tansiyonu düzenlemesinden ziyade kötü kolesterolün düşmesine ve iyi kolesterolün yükselmesinde çok büyük bir yardımcıdır.fındık yağının sağlığa faydaları, fındık yağının etkileri, fındık yağının vücuda etkileri

Fındık yağı hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Fındık yağının içerdiği besin değerleri ile üreme sistemi için de oldukça büyük önemli etkiler sağlıyor. Kısırlıkla savaşanlar kişiler için doğal bir çözüm kaynağı olan fındık yağı hücrelerin yaşlanıp yıpranmasını yavaşlatmaktadır. Bağışıklık sistemine ise etki eden fındık yağı sindirim sisteminin düzenlenmesinde yardımcı olmaktadır. İçerdiği zengin vitaminler ile flavanoidler isimli bileşenlerle verdiği enerjinin dışında kalp hastaları, cilt sorunlarına, kolesterol problemi yaşayanlar ve kansızlığa sahip olanlar için doğal bir güçlendirirken düzenlemektedir. İçeriğinde bulunan zengin E vitamini alyuvarların yok olmasını önleyerek kansızlığa karşı savaşmaktadır. Damar sertleşmesini ve ya daralmasını azalmasına yardımcı olur ve kalp krizi geçirme riskinin de önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Diyabetik hastalar için dişe fındık yağı bu hastalarda insülin ihtiyacını azaltarak kan şekerinin kontrol altına alınmasın da yardımcı olmaktadır. E vitaminin en önemli özelliği ise Antioksidan olmasıdır ve bu sayede tümör oluşmasını engelleyerek kansere karşı korunma sağlamaktadır. Kanserin bulunması durumunda ise kanserli hücrelerin yayılmasını önler.

Doğum Lekelerini Gideren Doğal Mucize

Doğum yapacak olan bayanlarda doğumdan önce ya da sonra bel ve ya karın bölgelerine masaj yaparak uygulandığı zaman doğumda oluşa bilecek lekelerin önlenmesinde etkisi oldukça fazladır ve aynı zamanda yine bu şekilde uygulanarak varislerin azaltılmasını sağlaya bilirsiniz. Cilt tarafından oldukça kolay emilen bir yağdır. Fındık yağının renksiz ve bir o kadar da kokusuz olması nedeni ile kullanımı diğer yağlara göre daha kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir