Ferace Modelleri Nelerdir

Ferace modelleri sezonun modasına göre farklılıklar göstermekte ve her yıl modanın trendlerinden nasibini almaktadır. Buna göre her yıl marka ve sezonun temel moda değerlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Son yılların modellerine baktığımızda ise en başta şunlar karşımıza çıkmaktadır:tesettür ferace, klasik tesettür ferace, tesettür ferace modelleri

Özellikle Arap Ülkelerinde büyük talep gören tesettür ferace‘ler son yıllarda Ülkemizde de Tesettür giyimin favori kıyafetlerinden biri haline geldi, ferace tasarımları; önden bağlamalı, hakim yaka, leopar desenli biyeli, önü taş ve nakış işlemeli kimi markalarda mevcut. Kimi markalara bakıldığında ise daha parlak, ışıltılı, cıvıl cıvıl, her yaşa hitap eden, her kesimden insanın giymek isteyeceği modeller mevcut. Son dönemlerde yaygın bir şekilde yer verilen Osmanlı desenlerine bu ürün grubunun markaların  modellerinde de bolca yer alıyor. Örneğin; Siyah üzerine altın sarısı Osmanlı motifleri olan ürünler bulmak mümkün. Bu modeller özelikle asi ve farklı bir hava elde etmek isteyenler için ideal bir tarz yaratıyor.

tesettür ferace, klasik tesettür ferace

 

Bir diğer yaklaşım olarak ısrarla bu ürünü kullanmak isteyenler için, ferace tasarımlarının dışına çıkarak çok daha sofistike ve şık ferace modelleri ile karşımıza bu sezon bolca çıkıyor. Klasik tesettür feracelerin aksine daha fazla metal ve düğme aksesuarı ön planda tutulmuş. Yaka ve kol tasarımlarıyla da dikkat çeken kışlık ferace modellerinde siyah ve bordo olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor, ancak her iki renkte de farklı tonlarda garni detayları mevcut.
Aslında tesettür ferace modellerinde kadınların modelleri seçerken boylarına, yaşlarına, giyecekleri yere ve ten rengine uygun bir model seçmeleri kadınlar için çok daha avantajlı olacaktır. Unutulmamalıdır ki her model her kadına yakışmayabilir. Moda olan her model seçilmek durumunda değildir. Modelleri seçerken kadının kendine en yakışanı ve kendini en güzel şekilde gösterecek olan modeli seçmesi asıl olandır ve eğer kişiye o desen ya da renk yakışmıyor ise moda diye asla alınmamalıdır. Bu sezonun giysilerinde öne çıkan temel renkler ise modellerde şunlardır: Ten rengi, turuncu, yeşilin değişik tonları, beyazdır. Taşlamalar, leopar desenleri ve işlemeler de sezonun bu ürünlerinde de kullanılan materyallerdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir