evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Evlilik danışmanı ne yapar?

Günümüzden birkaç sene öncesine göre değişen hayatlardan dolayı birkaç sene öncesine göre boşanmalar iyice artmış ve artmaya da devam ediyor. Bunun en büyük nedeninin aile bağlarının eskisi gibi olmayışı veya evlilik konusunda tarafların pek ciddi olmayışı olarak nitelendirebiliriz. Ancak evliliğimizi bitirmeden önce yapabileceğimiz bir şey daha var o da evlilik danışmanına başvurmak. Peki, evlilik danışmanı ne yapar?evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Neler yaşanacak?

 Çevremizde bu tür yerlere giden ve faydasını gördüm diyen pek insan olmayınca dolayısıyla pek duymuyoruz veya önemsiz bir şey diyerek umursamıyoruz. Ancak istatistiklere dahi bakınca evlilik danışmanına başvuranların iyi sonuçlarla karşılaştığı gözle görünüyor. Bu kadar bilgiden sonra evlilik danışmanı ne yapar hakkında bilgi verelim. Evlilik danışmanı evliliği rayında gitmeyen, çoğu günler peş peşe kavgaların yoğunlaştığı, tartışmaların sonucunda tatlıya bağlanmasından çok küsüşmelerin olması durumunda sorunları dinleyen ve bu sorunlar konusunda yardımcı olmaya çalışan kişidir. Yani ikili ilişki konusunda eğitim almış evlilik ile ilgili uzmanlaşmıştır. Evlilik danışmanı evli çiftleri tekli seanslar ya da ikisini birden aldığı farklı seanslarla çiftler arasında haklı haksız kavgası çıkarmadan özverili davranma hakkında bilgiler verir.

Nasıl yapılacağını öğretir;

Evlilik danışmanının tek yapmaya çalıştığı şey evliliğin rayına girip düzelmesini sağlamak değildi elbette. Evliliği kötü giden ve evlilik danışmanına başvurduktan sonra boşanan birçok evli çift bulunmaktadır. Evlilik danışmanı bu tür çiftlerin boşanırken dahi kavga ederek hatta sorunlu bir şekilde boşanmamaları için yardım eder. Çocuklu eşlerin çocukları konusunda sakin ve aklıselim bir ortam sunarak boşanma işleminden sonrada sıkıntıların olmasını engellemeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir