erken boşalma tedavisi, erken boşalma sorununa çözüm, erken boşalma nasıl tedavi edilir

Erken Boşalma Tedavisinde Kişilerin Yaklaşımı

Günümüz içerisinde her problemi çözecek yetenek, bilgi ve özellikle güç bulunmaktadır. İstemek, gerekli maddi, doğru yerde, manevi bedelleri ödemek, doğru şekilde ve doğru zamanda bunları yapmak kurallara uymakla her problemi çözülmesinde sıkıntı bulunmuyor. Kişiler hayatını idame ettirebilmesi için nefes alındıktan sonra en önemli şey olan yemek yemeğinizin bir süreliğine kontrol ederken gecikebilir. Yemeğinizin hazır olmadığı zamanlarda bekleyebilmekte, misafir ya da müşteri geldiğinde veya toplantı gerektiğinde çok aç olduğunuz halde yemek yemeği erteleyebilmekte veyahut başlamış olduğunuz yemeği yarım bırakabilmekte olduğunuz gibidir. Zoru başardıysanız kolayı hayda hayda yaparsınız. Tabii ki nasıl yapılacağını biliyorsanız sorun bulunmuyor. Bu durumu araba kullanmaya benzete biliriz. Araç kullananlar bilirler ki kırmızı ışık yandığında yaya geçidinin önünde durmak gerekiyor. Çok süratliydim duramadım ya da yerler kaygandı veya yorgundum, fren balatalarım zayıftı duramadım diye bir açıklama ve ya mazeret olamaz çünkü kullanıcı koşullara göre sistemi yönetmesi gerekir.erken boşalma tedavisi, erken boşalma sorununa çözüm, erken boşalma nasıl tedavi edilir

Sistemi durdurmamanız durumunda ise;

  • Sistemi durdurmayı bilmiyorsunuzdur yani, tıpkı araba kullanmayı bilmemek gibi diyebiliriz ne yapılmasını öğrensem durduracağım şeklindedir.
  • Alışkanlıklar ağır basıyordur yani, masturbasyonla çabuk boşalmayı alışkanlık olarak edinmiş olmak gibi diyebiliriz o zaman alışkanlıkları değiştirmeyi bilmek gerekiyor.
  • Metafor dediğimiz olaya farklı anlamlar yüklenebilir yani gene mi erken boşalacağım kaygısı veya düşüncesi, iktidar-güç mücadelesi, babayla olan sorunlar, anneyle, hayatın anlamı gibi cinselliği partnerle yaşanan bir paylaşım olarak yaşamayı öğrenmeniz gerekiyor.

Erken boşalma tedavisinde ilk olarak kişinin kendi kendine bunun yolunu bulmaya çalışmasıyla başlıyor. Sistemi kontrol etmeyi öğrenmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Bu yollar ise; geciktirici krem ve prezervatif kullanımıdır. Bunlarla başaramazsa ilaç kullanmayı dener, ilaç derken doktorların yazdığı antidepresan türü ilaçların yan etkisinden faydalanma yöntemininden bahsetmekteyiz. Gıda takviyesi adı altında satılan o bitkisel diye belirtilen yok formula 394 ya da xyz power vs şarlatanlıklardan bahsetmediğimize dikkat çekelim; çünkü bunların gerçek bir etkileri bulunmaz ve sıkıntıdaki insanları kandıran para tuzaklarından başka bir şey olmadığını belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir