Genital bölge temizliği yapma, cinsel organ bölgesi temizliği yapma, cinsel organların etrafındaki kılları temizleme

Ergenler İçin Genital Bölge Bakımı Tavsiyeleri

Erkeklerde ve kız çocuklarında meydana gelen köklü değişikliklerin yaşandığı dönem ergenlik dönemidir. Bu dönemde birçok farklı açıdan bireylerde değişimler görülmektedir. Görülen bu değişimlerin arasında cinsel organların bulunduğu bölgenin kıllanması da yer almaktadır. Cinsel bölgenin kıllanması ve kıllı bir şekilde kalması bazı hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenden dolayı belirli aralıklar ile cinsel organların yer aldığı vücut bölgelerinde temizlik yapılması gerekmektedir. Ergenlik çağına gelmişseniz ya da ergenlik çağına gelmek üzere olan çocuklarınız var ise bu konularda bilgi edinilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Peki; cinsel organ bölgesinde bulunan kıllar nasıl temizlenebilir?Genital bölge temizliği yapma, cinsel organ bölgesi temizliği yapma, cinsel organların etrafındaki kılları temizleme

Tıraşlayarak temizleme

Genital bölgede bulunan kılları temizlemenin en geleneksel hali tıraşlamaktır. Hem dişi hem de erkek bireyler için tıraşlama kolay ve genelde acısız bir uygulamadır. Tabii bu uygulamanın acısız olmasını istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; kıllarınızı temizlemek için tıraşlama yöntemini kullanacaksanız öncelikle 5-15 dakika arasında sürecek şekilde ılık su ile duş alın. Duş aldığınızda kıllarınız ve kıl kökleriniz yumuşayacaktır. Yumuşayan kıllar ve kıl kökleri daha kolay bir şekilde yerinden kopacağı için tıraşlama anında kolaylık sağlayacaktır.

Ağda ile kıllardan kurtulma

Kıllarınız çok fazla büyük değil ise ağda yaparak da onlardan kurtulabilirsiniz. Ancak kıllarınız biraz büyük ise öncelikle makas yardımı ile kısaltabilir ve sonrasında yine ağda uygulaması yapabilirsiniz. Ağda uygulamak istediğiniz bölgeyi hazır hale getirdikten sonra ılık ağdayı ilgili bölgenize sürün ve kurumaya bırakın. Ağda kıvamını aldıktan sonra çekerek kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. Cinsel organların yer aldığı bölgelere ulaşım bazen sıkıntılı olabilmektedir. Eğer sizin için de böyle bir durum söz konusu ise bir aile yakınınızdan ya da arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Temizlik yapılması gereken bir şeydir ve cinsel organınızı güvendiğiniz birinin görmesi pek de sorun değildir.

Tüy ve kıl dökücü kremler

Kıllarınızdan kurtulmak için deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de tüy dökücü kremlerdir. Piyasada satılmakta olan kremlerden satın alabilir ve kıllarınıza uygulayarak dökülmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir