el dedektörü nedir, el dedektörü nerelerde kullanılır, el dedektörünün faydaları nelerdir

EL DEDEKTÖRÜ NEDİR?

Özellikle büyük toplulukların bulunduğu alanlarda güvenliğin sağlanabilmesi açısından oldukça önemli araçlar olarak karşımıza çıkan el dedektörü ile kişilerin üzerinde bulunan metal yoğunlukları ölçülmektedir.el dedektörü nedir, el dedektörü nerelerde kullanılır, el dedektörünün faydaları nelerdir

Alışveriş merkezlerinden havaalanlarına kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunan bu dedektörler sayesinde çok uzun süre alan güvenlik kontrolleri saniyeler içerisinde sona erebilmektedir. Bir çeşit metal algılayıcısı olarak görebileceğimiz bu dedektörler sayesinde büyük alışveriş merkezleri gibi topluma açık alanlarda güvenliğin sağlanması mümkün hale gelebilmektedir. Bir tür tarayıcı olarak dilediğiniz şekilde kontrol edebileceğiniz alarm sisteminde metal yoğunluğunu farklı ayarlayabileceğiniz el dedektörü ile bir kişi ne kadar gizlerse gizlesin üzerinde tehlike niteliği taşıyan metal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu da daha güvenli bir ortam oluşturmak adına önem taşımaktadır. Özellikle toplumsal olayların çok şiddetli yaşandığı günümüzde görevlilerin bu cihazları kullanmaları kesinlikle bir zorunluluk haline gelmiştir. Üstelik her metale olan duyarlılığını değiştirebilecek olmanız sayesinde daha kullanışlı olabilmeleri de söz konusudur. Dilerseniz metal yoğunluğunu azaltarak tarama yapabileceğiniz gibi dilerseniz daha yoğun metallerde alarm vermesini sağlayabilmeniz de mümkündür.

Tarama yaptığınız kişi üzerinde bir metal bulunuyorsa bunu tespit eden cihazlar sayesinde elle temas etmenize gerek kalmadan nerede metal olduğunu anlayabilmeniz işinizi de kolaylaştırmaktadır. Hem alarm sesi veren hem de alarm ışıkları yakabilen el dedektörü ile daha güvenli bir ortam yaratabilmeniz söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir