davur temizliği nasıl yapılır, duvar temizliği yapma, duvar temizleme işi

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Duvar temizliği belki de en kolay temizlenen duvar türü yarı parlak türdeki boya ile boyanmış olan duvarlardır. Çünkü bu türdeki duvarlar zaten yarı kaygan hale gelmiş yüzeye sahiptirler. Duvar kâğıtları ise genelde yarı ıslak ve temiz bir bez ile kolayca temizlenmektedir.davur temizliği nasıl yapılır, duvar temizliği yapma, duvar temizleme işi

Duvar Temizliğinin Detayları

Duvarlarınızı gerek hijyenik gerekse de doğal yollardan temizlemeniz için ise, 4 litre kadar sıcak su ile 2 yemek kaşığı kadar da boraksa ihtiyacınız olur. İlk önce 4 litre kadar sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar boraksı ilave edip iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışımı temiz bir sünger yardımı ile duvarlarınıza uygulayarak duvarlarınızı iyice temizleyiniz. Sonrasında hem yumuşak dokulu hem de temiz bir bez ile duvarlarınızı iyice kurutmalısınız. Aşırı kirli duvarları temizlemek için 2 kaşık kadar mısır nişastası ile yarım bardak kadar sirke ve 4 litre kadar da su ile farklı bir karışım hazırlayın. Bunun için 2 kaşık kadar mısır nişastasını yarım bardak kadar sirkeli suyu ekleyin ve daha sonra da bu iki karışımı 4 litre kadar suya ilave ediniz. Sonrasında karışımı temiz bir sünger yardımı ile duvarınıza uygulayınız. Temizleme sonrasında yumuşak dokulu temiz bir bez ile kurulama işlemi yapmayı unutmamalısınız. Duvarlarınızın temizlik sonrasında muhteşem kokmasını da isterseniz o zaman 1 fincan kadar suyla yarım fincan kadar sirke ve 7 damla kadar da limon ve portakal özünden muhteşem bir duvar temizleyici hazırlamanız mümkündür. Bunun için tüm malzemeleri temiz bir sprey şişesine aktarınız. Sonrasında kullanmadan hemen önce şişeyi güzel bir şekilde çalkalayın ve duvarda temizlemek istediğiniz bölgeye püskürtünüz. Sonra nemli ve temiz bir bez ile duvardaki lekeli bölgeyi iyice silebilirsiniz.

Duvar Temizleme Püf Noktaları!

Duvarınızı temizlemeye bir anda başlamayınız. Onun yerine duvarın küçük bir bölgesinde kullanacağınız temizleme malzemesini bilhassa da kimyasal madde kullanıyorsanız test etmelisiniz. Peteklerin ve ya sobaların duvarlara yapmış olduğu is lekelerini temizlemek için temiz ve bu iş için ayırdığınız bir bezin üstüne bir miktar karbonat döküp duvarlarınızı silin. Bu sayede is lekelerini tamamen temizlemiş olduğunu görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir