e-spor, Quake III, Painkiller

Dünya’nın En Çok Para Kazanan E-Spor Oyuncuları Hangileridir?

Bilindiği üzere geçmişten günümüze kadar birçok bireylerin en fazla para kazandığı sporlardan biri de e-spordur. Birçok özelliklerinin bulunduğu bu harika oyunda ciddi anlamda para kazanan dünyanın en ünlü oyuncularının kimler olduğunu sizlere detaylı olarak sunacağız. Peki bu harika oyunda geçmişten günümüze kadar en fazla para kazanan oyuncular hangileridir?Dilerseniz makalemizin de ana konusu olan bu konu hakkında hemen bilgiler sunalım.

İşte E-Spor Oyununda En Fazla Gelir Elde Etmiş Profesyonel Oyunculare-spor, Quake III, Painkiller

  • Jang ”MC”Min Chul: E-spor alanında oldukça uzman olan bu oyuncumuz toplamda 11 turnuvayı başarıyla sonuçlandırmıştır. Bu turnuvalardan ise toplamda 369,821,84 dolarlık bir kazanç elde etmiştir. Bununla birlikte oynadığı takımdan da oldukça yüksek kazançlar elde etmiştir.
  • Jung ”Mvp”Jong Hyun: Koreli bir starcoft oyuncusu olan bu oyuncumuz Starcoft Blood War ve StarCoft II dünyasının en tanınmış oyuncusudur. Toplamda 12 turnuva kazanan bu oyuncumuz 12 turnuva sonucunda ise toplamda 377,116,38 dolar kazanmıştır.
  • Lee ”Jaedong” Jae Dong: Dünyanın en fazla para kazanan 3.e-spor oyuncusu olan bu oyuncumuz aynı zamanda OSL tarafından verilmiş olan ”Altın Mouse” ödülünün de sahibidir. Bu oyuncumuz Starcraft II’de birincilik elde etmesine karşın ismini Blood War oyunu sayesinde duyurmayı başarmıştır. Toplamda 9 turnuvayı başarıyla tamamlayan bu oyuncumuz turnuvalardan toplamda 380.284.83 dolarlık bir kazanç elde etmiştir.
  • Lee ”Flash” Young Ho: Koreli oyuncumuz listemizin 2.srasında yer almaktadır. Proleague’de elde ettiği başarıları sayesinden isminden çokça söz ettiren bu oyuncumuz oyun dünyasında 2.e-spor oyuncusudur. Turnuva oyunlarında lider bir konuma sahip olan oyuncumuz katıldığı oyunlarda toplamda 9 adet turnuvayı başarıyla tamamlamıştır. 2011 tarihinde elde ettiği 46.000 dolarlık kazancı sayesinde oyunculuk kariyerini yükseltmeyi başarmıştır. Koreli oyuncumuz toplamda ise 437.114.55 dolarlık bir kazanç elde etmiştir.
  • Jonathan ”Fatallty” Wendel: E-spor alanında profesyonel olan bu oyuncumuz aynı zamanda bu alanda en iyi oyuncu olarak birinci sırada yer almaktadır. Listede yer alan diğer Starcroft oyuncularının aktifliğine tamamen son veren profesyonel oyuncumuz Wendel Unreal Tournament, Quake III ve Painkiller turnuvalarında elde ettiği ödüller sayesinde listenin ilk sırasında yer almayı başarmıştır. Geçmişten günümüze dek toplamda 7 değişik oyunda yer alan oyuncumuz toplamda 13 turnuva kazanmıştır. Painkiller oyununda elde ettiği 150.000 dolarlık ödülü ile birlikte toplamda 454.544.98 dolarlık kazancın sahibi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir