diş teli, diş teli fiyatları, diş teli uygulamaları

Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş teli, dişteki fiziksel bozuklukları düzeltmek için kullanılan bir araçtır. Bu sayede dişler istenilen ölçüde normal fiziksel görünümüne sahip olur. Çoğunlukla küçük yaş gruplarındaki çocuklara uygulanan yöntem diş eti yapısının durumuna göre yetişkinlerde de kullanılabilir.

Diş telleri, tel ve braketlerden oluşur. Diş teli takma işleminde ilk önce braketler uygun şekilde yapıştırılıp ardından teller yerleştirilir. Günümüzde diş tellerinin çıkarılıp takılanlarını da bulmak mümkündür. Diş yapınıza göre tellerin dişinizde kalma süreleri belirlenir.diş teli, diş teli fiyatları, diş teli uygulamaları

Kullanılan diş tellerine göre bazı yiyecek içecek önlemleri alınır. Bu önlemler diş telinin hem sabit kalması hem de olası bir bakteri oluşumunun engellenmesi içindir. Gelişen teknolojiyle yasaklanan gıdalar en aza indirilmiştir. Yapışkan ve asitli gıdalardan uzak durulması, diş telinin sağlam kalması için yeterlidir.

Diş telinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise diş tellerinin temizliğidir. Doktor kontrolünde takılan diş tellerinin temizliği ve bakımı için doktorunuzun tavsiyelerine dikkatli bir şekilde uymanız gerekmektedir. Özellikle çocukların diş teli temizliğinde ebeveynleri gerekli özeni göstermelidir.

Diş Teli Fiyatları

Geçmiş zamanlarda diş teli fiyatları oldukça yüksekti. Günümüzde diş teli fiyatları  talebin artmasıyla daha düşük miktarlarla inmiştir. Eğer diş teli taktıracak kişi 18 yaşının altındaysa üniversite hastanelerinde sadece kullanılan malzemelerin ücretini ödemektedir. Bu ücret ise yaklaşık 2000 TL dir. Diğer yaş grupları için kesin bir miktar olmamakla birlikte yaklaşık 3000 TL ile 6000 TL arasındadır. Fiyat belirlemesi uygulanacak tedaviye göre değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir