sıkı karın kası oluşturma, karın kası yapma, nasıl karın kası yapılır

Daha Sıkı Karın Kaslarına Sahip Olma

Spor yaparak güzel bir görünüme sahip olmak ve sağlıklı kalmak her insanın hayalidir. Sıkı karın kasları oluşturmak ve karın kaslarınızı şekillendirmek zahmetli bir süreç olsa da imkansız değildir. Vücudumuzda kuvvet, koordinasyon ve denge merkezi olan karın kasları, omurga ve belin pozisyonunu destekler. Aynı zamanda zayıf karın kaslarından kaynaklanır; Bel ağrısı, omuz ve sırt ağrısı, duruş bozukluğu, kas yaralanmaları gibi ciddi problemler ortaya çıkabileceğinden bu bölgedeki kaslar güçlendirilmelidir. Her birinin altı paket adı verilen altı karın kası vardır. Ancak bu yağ kaplı karın kaslarının görünür hale gelmesi için öncelikle yağ tabakasının parçalanması gerekir. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile bu bölgedeki kasları kaplayan yağlardan kurtulabileceğinizi hatırlatırız.sıkı karın kası oluşturma, karın kası yapma, nasıl karın kası yapılır5 Önemli Karın Sıkılaştırma Egzersizi

Plank… Vücudunuzu dümdüz omuzlarınızdan ayak parmaklarınıza kadar germeniz gerekiyor. Dirseklerinizin omuz hizasında olduğundan emin olun. Egzersiz boyunca karın kaslarınızı gergin tutmanız gerekir. Karnınızı çekerken, gövdenizi ve belinizi sabitlemelisiniz.

Lateral Plank Egzersizi… Yanal karın kaslarını etkili bir şekilde hedef alan bu egzersiz düz bir zeminde yapılması gereken bir iştir. Yan yatarak, dirsekleriniz ve bacaklarınız üzerinde kalmaya çalışın. Bu egzersiz düzenli olarak yapılmalıdır ve yan karın kaslarını hızla eski haline getirecektir.

Ters mekik … Yere sırt üstü yatın, kollarınızı vücudunuza getirin ve bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı kendinize doğru çekerken kalçalarınızın yukarı kaldırıldığından emin olmalısınız. Bu egzersizi 15-20 tekrar ile yapabilirsiniz.

Çapraz Mekik… Elleriniz başınızın arkasında olacak şekilde düz bir zemine sırt üstü yatmalısınız. Sağ bacağınızı kendinize doğru çekerken sol dirseğinizi dizinize değdirmeye çalışmalısınız. Ardından aynı egzersizi karşı bacak ve karşı kol ile tekrarlayın. Bu egzersizi 15-20 tekrar ile yapabilirsiniz.

Çift bacak kaldırın… Düz bir zemine sırt üstü yatın. Kollar doğrudan vücuda doğru uzatılarak sabitlenmelidir. Dizleriniz hafifçe bükülmüş haldeyken bacaklarınız kaldırılmalıdır. Bu egzersizi 15-20 kez tekrarlayarak çalışmayı tamamlayabilirsiniz.

Egzersizinizin zorluğunu arttırmak ve daha fazla verim elde etmek istiyorsanız, vücut geliştirme ekipmanlarından gelecek destek ile kuvvet antrenmanınızı artırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Karın kaslarınızı şekillendirirken nelere dikkat etmelisiniz?

İlk kez spor yapıyorsanız, hafif egzersizlerle başlamalısınız. Artan bir zorluk seviyesi ile devam etmelisiniz. İlerleyen günlerde güçlenen kaslarla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Antrenmanınız boyunca aynı performansı göstermelisiniz. Son derece etkili olduğunu düşündüğünüz egzersiz miktarını kademeli olarak azaltmalısınız. Bu, solunum ve dolaşım sisteminizi uyaracaktır. Ayrıca kısa bir süre sonra her şeyin normale döneceğini unutmayın.

Her gün egzersiz yapmak için mükemmel zamanı seçmeli ve egzersiz rejiminizden ayrılmadan işinizi bitirmelisiniz. Bu size en iyi sonuçları verecektir. İşten daha uzun molalar vermek veya daha uzun süre dinlenmek üretkenliğinizi azaltabilir ve daha az dinlenme sizi olumsuz etkiler.

Hayallerinizin sonucunu almayı planlıyorsanız, bunun zaman alacağını bilmelisiniz. Kendinize zaman vermeli ve hızlı sonuçlar beklememelisiniz. Bu, egzersiz devam ederken kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

İşinizin isteyerek ve yılmadan devam edebilmesi için üzülmemeye özen göstermelisiniz. Performansınız üzerinde çalışırken kendinizi demoralize etmemeli ve 1 hafta sonunda sonuç alamıyorsanız ruh halinizi düşürmemelisiniz.

Bir antrenmana başlarken, önce kaslarınızı ısıtmayı ve germeyi unutmayın. Okul öncesi ve sonrası hafif egzersizler yaparak egzersiz yapmalısınız. Çalışmaya başlamadan önce ısınma, esneme ve germe egzersizleri çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir