Çocuklar İçin Yazlık Kıyafet Seçimi

Yaz aylarında çocuklarınıza giydireceğiniz kıyafetleri seçerken biraz daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü yaz sıcakları oldukça bunaltıcıdır ve çocuklar henüz küçük oldukları için bu bunaltıcı sıcaklardan fazla etkilenmektedir. Çocuklarınız için alacağınız kıyafetlerin kumaşlarına mutlaka önem vermelisiniz. Naylonlu kumaşlardan uzak durmalı ve daha çok pamuklu kumaşlara yönelmelisiniz. Naylonlu kumaşlar havayı geçiremedikleri için aşırı derece terlemeye sebep olurlar. Terleme hem rahatsız edici bir şeydir hem de vücudun su dengesini bozduğu için bağ ağrısına sebep olan bir unsurdur. Ancak bunun aksine pamuklu kumaşlar tamamen doğal oldukları için havayı geçirip terlemeyi en aza indirirler. Naylonlu kumaşların bir diğer eksi yönü de kanser yapma gibi bir etkileri bulunmasıdır. Kanser riskini göze alarak çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmak istemiyorsanız mutlaka naylonlu kumaşlardan kaçınmalısınız. Pamuk, keten gibi kumaşlara yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.Çocuklar için yazlık kıyafet, yazlık kıyafet seçimi, kıyafet tercihi

Olabildiğince ince kıyafetler satın almaya özen gösterin. Erkek çocukları için t-shirt ve şort gibi kıyafetler, kız çocuklarınız için ise ince elbiseler satın alabilirsiniz. Kısa kollu veya kolsuz kıyafetler ile çocuklarınızı yaz sıcağından bir nebze de olsa uzak tutmuş olursunuz.

Renk Seçimi De Çok Önemlidir…

Çocuklarınız için satın alacağınız kıyafetlerde renk seçiminiz de nemli bir unsurdur. Çünkü bazı renkler güneş ışınlarını yansıtırken bazıları emmektedir. Güneş ışınlarını emen kıyafetler bunaltıcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı satın alacağınız kıyafetlerin güneş ışığını emmeyen renklerde olması gerekmektedir. Açık mavi, beyaz, toz pembe, açık mor, açık yeşil, sarı renkleri güneş ışınlarını en iyi yansıtan renklerdir. Bu renkler arasında da elbette birbirlerine kıyasla daha az ışın emenleri bulunmaktadır. Örneğin; beyaz en az güneş ışığı emen renktir. Bunun tam aksi siyah ise en fazla güneş ışını emen renktir. Siyah, kahverengi, lacivert, koyu mor, koyu mavi, bordo en fazla sıcaklık emen renklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir