Seks yaparken fantezi kurmak, fantezinin seks faydaları,  seks ve fantezi arasındaki ilişki

Cinsellikte Fanteziye Ne Kadar Yer Verilmeli

Fanteziler ulaşılmak istenen hayallerdir diyebiliriz. Hemen hemen her durumda fantezi kurulabildiği gibi cinsellikte de fantezilere yer verilebilir. Cinsel birlikteliğin daha zevkli geçmesi için olmayan şeyleri varmış gibi görmek ve buna göre cinsel ilişkiye girmek çiftlerin seks yaparken kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilmektedir. Örneğin; çiftlerin kendilerini hayvanlara benzetmesi fantezisi seksi daha hırçın bir hale ve daha zevkli bir hale getirmektedir. Bu da çiftlerin birbirlerine olan bağlarının kuvvetlenmesini sağlamaktadır.Seks yaparken fantezi kurmak, fantezinin seks faydaları,  seks ve fantezi arasındaki ilişki

Fantezi seksin gücünü arttırır

Seks yaparken daha yüksek oranda duygular hissetmek istiyorsanız kısa sürmeyen ilişki sürelerine ulaşmanız gerekir. Bir erkek ya da dişi birey olmanız önemli değildir. Çift olarak belirli bir fanteziye eğilirseniz partneriniz ile doyumsuz zevke ulaşabilirsiniz. Sıradan seks yapan çiftler ile kurgulu seks yapan çiftler arasındaki en bariz fark birbirlerine karşı olan saygılarının daha yüksek olmasıdır. Ayrıca kurgusal seks yapan çiftlerin birbirine daha bağlı oldukları ve birbirlerini aldatma oranlarının o denli düşük olduğu saptanmıştır.

Ne tür fanteziler kurulabilir?

Kendinizi bir çift hayvanmış gibi düşünebilir, eşinize onun olmadığı ama olması gereken bir meslek sahibiymiş gibi davranabilirsiniz. Hatta biraz daha çıtayı yükseltecek olursak eşinize tecavüz ettiğiniz bir fantezi kurabilir ve hard-sex yapabilirsiniz. Önemli olan kuracağınız fanteziye partnerinizin de rızasının olmasıdır. Tek tarafın isteği ile kurulacak kurgusal ilişki pek sağlıklı olmaz, ancak her iki taraf ta rolüne iyi bir şekilde girerse uzun soluklu seks süreleri elde edilebilir.

Fantezinin faydaları nelerdir?

Fantezi kurmanız partneriniz ile daha yakın ilişki kurmanıza yardımcı olur. Kurgusal dünyalarında insanlar gerçek dünyalarından uzak oldukları için tüm sıkıntılarından uzak olurlar bu da rahatlama ve gevşeme hissinin ortaya çıkmasını sağlar. Kendinizi ne kadar rahat ve gevşek hissederseniz seks sırasında sergileyeceğiniz performans da o denli büyük olacaktır. Dolayısıyla seks yaparken fanteziye önem verilmesi  seksin kalitesini arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir