Bol Köpüklü Kahve Yapmanın Püf Noktaları

Kahve kültürü, ülkemizde bizlere atalarımızdan kalan en önemli içecek kültürlerinin başında gelmektedir. Son dönemlerde kafelerde ve diğer alanlarda köpüklü kahvenin ne kadar popüler bir ürün olduğunu fark etmeniz mümkündür. Eğer sizler de bol köpüklü bir Türk kahvesi yapmak istiyorsanız öncelikle bunun nasıl bir teknik olduğunu iyi bir şekilde öğrenmeniz gereklidir. İlk olarak kahvenizi sakın sıcak su ile kaynatmayınız. Çünkü sıcak suyun kaynama derecesi soğuk suya göre daha hızlı geliştiği için, kahvenizin yoğunluğu ve lezzeti istediğiniz gibi olmayabilir. Öncelikle soğuk su ile kısık ateşte yapmanız gerektiğinizi bilmelisiniz. Eğer kahvenin altını çok fazla açarsanız, hızlı bir şekilde kaynar ve kendi içerisinde köpük oluşmaz, kahveniz kesilir.bol köpüklü kahve, kahve yapma, kahve yapmanın püf noktaları

Közde kahve yaptığımızda köpük elde etmemiz mümkün müdür?

İlk olarak, tüketim görecek olan her hangi bir gıda ürününün en lezzetli olduğu pişirme tekniği ateşte ve közde gerçekleşmektedir. Közde yapılan etler ve diğer bir çok ürün çok lezzetli olduğu için sık sık tüketim görüldüğü fark edilmiştir. Sizler de kahvelerinizi közde yaparak çok daha lezzetli bir tüketim elde edebilirsiniz. Ancak közde yapılan kahvenin köpüğü hakkında her hangi bir endişeniz var ise korkmayın. Çünkü közde yapılan kahve ağır ağır piştiği için lezzet konusunda inanılmaz bir seviyeye erişeceğini iyi bilmelisiniz. Hatta çevremizde satış yapan bir çok kafe, közde kahve yaparak insanların taleplerini almaktalar.

Evde közde köpüklü kahve yapabilir misiniz?

Evlerimizde köz yakmak biraz zor bir işlemdir. Özellikle et ve benzeri zor pişen ürünlerde mangal gibi teknikler kullanarak evde pişirmemiz neredeyse imkansızdır. Çünkü mangal tekniğinde kullanılacak olan etlerin pişmesi için közün çok miktarda ve harlı olması gereklidir. Ancak közde kahve yapmak istediğinizde ilk olarak nargile kömürü kullanmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır. Evde yapılacak nargile için kullanılan kömürleri köz için kullanırsanız sizin için daha sağlıklı sonuçların elde edildiğini göreceksiniz. İsterseniz demir yada çelik bir kaba bu kömürleri koyarak istediğiniz gibi harlamanız ve közde kahve yapmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir