bağcılar sürücü kursu, sürücü kursu bağcılar, sürücü kursu fiyatları a2

Bağcılar Sürücü Kursu Fiyatları A2

Ülkemizde araç kullanma oranı her geçen gün artarken Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer bakanlıkların birlikte yürüttükleri çalışmalar sonucunda ehliyet sisteminde ciddi değişiklikler gerçekleştirildi. Özellikle son yıllarda motosiklet ve elektrikli bisiklet gibi araçların kullanımında görülen artış ile bu araçların kullanıcılarını bilinçlendirmeyi amaçlayan yetkililer motosikletler için A, A1 ve A2 olmak üzere 3 çeşit ehliyet tipi ortaya koydu.bağcılar sürücü kursu, sürücü kursu bağcılar, sürücü kursu fiyatları a2

Motosiklet ehliyetleri

Ülkemizde artan motosiklet kullanımına istinaden oluşturulan yeni ehliyet tipleri faklı motosiklet tiplerini kapsamaktadır. Örneğin A1 olarak tanımlanan motosiklet ve elektrikli bisiklet ehliyeti 16 yaşından itibaren alınabilmekte ve 50 ile 125cc’lik motosikletleri kapsamaktadır. A2 sınıfı ehliyetler ise 18 yaşından itibaren alınabilmekte ve 125 cc ile 500 cc arasında olan motosikletleri kapsamaktadır. Bu kapsamda bağcılar sürücü kursu fiyatları a2, a1 ya da a sınıfı ehliyetler için farklılık gösterebilmektedir.

Teorik ve pratik sınavlar

Yeni ehliyet düzenlemeleri çerçevesinde ilgili ehliyet sınıfına başvuran motosiklet sürücü adayı başvurduğu tipteki motosikletler ile sürüş sınavına tabii tutulacak ve sadece bu sınıfa ait ehliyete sahip olabilecektir. Yeni düzenleme ile tanımlanan ve 500 cc’den yukarı olan motosikletleri içeren A sınıfı ehliyeti alma yaşı en az 20 olarak belirlenmiştir. Tüm hafif ve ağır vasıta araçlar ile motosiklet tiplerinde ehliyet verebilme yeterliliğine sahip olan bağcılar sürücü kursu fiyatları a2, a1, a ya da b, b1 için farklılık gösterdiğinden, ilgili ehliyet kursu için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir