Acil Kuryenin Farkı Nedir?

Acil Kurye hizmeti; gün içerisinde aciliyeti olan ve bir an önce ilgili adreslere gönderilmesi gereken zarf paket ya da eşyaları kapsayan bir hizmet olmaktadır. Bu alanda çalışma isteyen kişi ya da kişiler son derece deneyimli ve hızlı kişiler olmak zorundadırlar. Zira normalde 3-4 saatlik bir süreçte teslim edilebilen zarf paket ya da eşyalar bu hizmet sayesinde 1-2 saatlik kısa bir sürede ilgili adreslere teslim edilebilmektedir. Normal kurye hizmetine oranla daha yüksek miktar içermektedir. Mesela normal kurye hizmetinden 10 TL talep ediliyor ise; acil kurye hizmetinden 20 TL talep edilmektedir. Yani hemen hemen normal kurye hizmetinin 2 katı gibi bir fiyatı bünyesinde barındırmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişi ya da kişiler; genellikle son dakikada mesai saati bitmeden acele yetiştirilmesi gereken zarf paket ya da eşyaları bulunan kişiler olmaktadır. Bu bir şahıs da olabilir, bir şirket de. Yani herkes bu hizmetten rahatlıkla faydalanabilir ve bu hizmet sayesinde vakit kaybetmeden zarf paket ya da eşyalarının ilgili adreslere ulaştırılmasına yardım edebilir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişi ya da kişiler aşağı yukarı normal kuryenin 2 katı ücret öderlerken; zamandan kazanmış olurlar.acil kurye nedir, acil kuryenin farkları, acil kuryenin diğer kuryelerden farkı

Acil kurye hizmeti; acil gönderilmesi gereken zarf paket ya da eşyaları kapsayan bir hizmet olarak, birçok firma ve şirket tarafından günümüzde sunulmaktadır. Şahıslar ya da şirket bu sayede aciliyeti olan zarf paket ya da eşyalarını ilgili adreslere zamanın ulaştırabilme fırsatına sahip olmaktadırlar. Bu hizmetin insanlara çabuk ve acele bir şekilde sunuluyor olması; bu işte çalışacak olan kişi ya da kişilerin de titizlikle seçilmesi anlamına gelmektedir. Zira belli başlı kurye olabilme şartlarını sağlayan kişi ya da kişiler; aynı şekilde ehliyet sahibi olmalı, iyi derecede de araba kullanabilmelidirler. Ancak bu şekilde hem kazasız belasız, hem de hızlı bir şekilde zarf paket ya da eşyalar ilgili adreslere ulaştırılabilmektedir. Bunun için bu işte çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin dikkat ve titiz olmaları da gerekmektedir. Normal kurye hizmetine oranla daha yorucu bir iştir.

Kimler Motorlu Kurye Olabilir?

Motorlu kurye olmak istiyorsanız ve kimlerin motorlu kurye olabileceğini merak ediyorsanız makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Makalemizde tüm meral ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşacağınızı umuyoruz. Neyse sözü uzatmadan sizlere bilgi vermeye geçelim.motorlu kurye olma, nasıl motorlu kurye olunur, kimler motorlu kuryelik yapabilir

Motorlu kuryenin kim olduğunu tanımlayarak söze başlamak herhalde en doğru hareket olur. Motorlu kurye motosiklet ile seyahat ederek bir malı ya da belgeyi bir noktadan bir diğer noktaya taşıyan kişidir. Kargo şirketlerinin yaptığı işin aynısını yapar ancak daha kişisel bir hizmettir. Motorlu kurye belgeden eşyaya birçok şeyi taşımaktadır.

Motorlu kuryenin kim olduğunu da tanımladığımıza göre artık kimler motorlu kurye olabilir sorusunun cevaplarını vermeye başlayalım. Motorlu kurye olmak isteyen kişinin öncelikle A2 sınıfı sürücü belgesine ihtiyacı vardır. A2 sınıfı sürücü belgesi olmayan kişiler motorlu kurye olamazlar. Çünkü trafik kurallarına göre ehliyeti olmayan kişiler bu araçları kullanarak trafiğe çıkamazlar. Doğal olarak A2 sınıfı ehliyetiniz yok ise motorlu kurye hayalinizden vazgeçebilirsiniz. A2 sınıfı ehliyetiniz var ise motorlu kurye olmak için iyi düzeyde motosiklet kullanabiliyor olmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise size teslim edilecek olan emanetleri sağ salim yerlerine ulaştırabilmenizdir.

Sabırlı ve kararlı olan kişiler motorlu kurye olmaya aday en uygun kişilerdir. Çünkü trafiğin bunaltıcılığı arasında bir yerden diğerine paket ve belge yetiştireyim derken motorlu kuryeler trafiğin zahmetine katlanmak zorunda kalmaktadır. Boğucu bir trafiğin eşliğinde paket taşıyabilmek kararlı olmayı gerektirmektedir. Şayet kararsız ve sabırsız olursanız motorlu kurye olduğunuz günler çok uzun sürmez.

Paket ya da belge getirip götüreceği bölgeyi ve bu bölgedeki sokak ile caddeleri iyi bilen biri motorlu kurye olmaya en uygun kişidir. Çünkü motorlu kurye sürekli birbirinden farklı adresleri ziyaret etmek ve buralarda işlem yapmak zorundadır. Hizmet vereceği bölgeyi iyi tanımayan biri ne yazık ki bu işi yaparken çok büyük stres altına girer. Bir düşünün X bölgesinde Y apartmanına bir kutu teslim etmeniz gerekiyor. Ancak bu bölgeyi iyi bilmiyorsunuz. Böyle bir durumda aradığınız adresi bulmanız oldukça zor olacak ve bunun benzeri durumları defalarca yaşayınca bir bıkkınlık hissedeceksinizdir. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmayacak olan kişiler motorlu kurye olabilirler.