İş-Güç

Küçük İşletmeler Dev Şirketlerle Nasıl Rekabet Eder?

Bu makalenin gayesi küçük bütçelere sahip işletmelerin, nasıl çalışmaları gerektiği ve nasıl hareket ederlerse daha çok kazanacaklarını, büyük şirketlerle nasıl rekabet edebileceklerini bir nebze de olsa yol gösterebilmek için ele aldık. Küçük yatırımlara sahip işletmeler, kendilerine ivme kazandıracak şekilde başarılı olmalarını sağlayacak faktörlerin neler olduğunu bilmelidirler. Aşağıda küçük işletmelerin dev şirketlerle rekabet etme yolları verilmiştir.… Daha fazlası… Küçük İşletmeler Dev Şirketlerle Nasıl Rekabet Eder?

Sağlık

Kolunuzdaki Benler Cilt Kanseri Habercisi Olabilir

Vücudunuzu incelediğiniz birçok benlerle karşılaşabilirsiniz. Bu benlerin sebebini birçok insan bilmez ve bazıları da araştırma ihtiyacı bile duymaz. Fakat kolunuzda bulunan bazı benler, cilt kanseri olabileceğinizin habercisi olabilir. Uzmanların araştırması sonucunda genellikle sağ kolda bulunan benlerin cilt kanseri nedeni olabileceğini açıklıyor. Uzmanların cilt kanseri nedenlerini araştırırken, 8 yıllık bir araştırma sonucunda kolda bulunan benlerinde cilt… Daha fazlası… Kolunuzdaki Benler Cilt Kanseri Habercisi Olabilir

Çocuk ve Anne

Çocuğuma Ödevini Nasıl Yaptırırım?

Uzun bir tatil döneminin bitip yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla gerek aileler gerekse çocuklar üzerinde okulun baskısı yavaş yavaş artmaktadır. Genellikle, ilk haftaları telaşla geçen, öğretmenin talep ettiği malzemelerin temini, defter ve kitap kaplama gibi heyecanlı etkinliklerle geçen 1-2 hafta sonrasında derslerin yoğun bir şekilde işlenmeye başlaması ve ödevlerin artması sonucu hem ebeveynler hem… Daha fazlası… Çocuğuma Ödevini Nasıl Yaptırırım?

Diğer Konular

Kuantum Fiziği Nedir?

Kuantum mekaniği olarak da bilinen kuantum fiziği kuantum alan teorisi ile birlikte atomlar ve fotonlar ile ilgilenen fiziğin temel alanlarından birisidir. Kuantize adı verilen durumlarda gerçekleşen olaylar sadece Planck sabitinin katları şeklinde, çok küçük değerlerde olmak üzere gerçekleşir. Bu olaylar klasik fizik ile açıklanamayacak olaylardır. Kuantum fiziği Max Planck’ın 1900 yılında kara-cisim ışıması sorununa çözüm… Daha fazlası… Kuantum Fiziği Nedir?

Cinsel Yaşam-Cinsel Sağlık

Erken Boşalma Tedavisinde Kişilerin Yaklaşımı

Günümüz içerisinde her problemi çözecek yetenek, bilgi ve özellikle güç bulunmaktadır. İstemek, gerekli maddi, doğru yerde, manevi bedelleri ödemek, doğru şekilde ve doğru zamanda bunları yapmak kurallara uymakla her problemi çözülmesinde sıkıntı bulunmuyor. Kişiler hayatını idame ettirebilmesi için nefes alındıktan sonra en önemli şey olan yemek yemeğinizin bir süreliğine kontrol ederken gecikebilir. Yemeğinizin hazır olmadığı… Daha fazlası… Erken Boşalma Tedavisinde Kişilerin Yaklaşımı