Küçük İşletmeler Dev Şirketlerle Nasıl Rekabet Eder?

Bu makalenin gayesi küçük bütçelere sahip işletmelerin, nasıl çalışmaları gerektiği ve nasıl hareket ederlerse daha çok kazanacaklarını, büyük şirketlerle nasıl rekabet edebileceklerini bir nebze de olsa yol gösterebilmek için ele aldık. Küçük yatırımlara sahip işletmeler, kendilerine ivme kazandıracak şekilde başarılı olmalarını sağlayacak faktörlerin neler olduğunu bilmelidirler. Aşağıda küçük işletmelerin dev şirketlerle rekabet etme yolları verilmiştir. Alt yapısı ve pazarlama tecrübesine sahip girişimciler bunların birçoğunu kısa sürede yapabilirler.küçük işletmelerin başarılı olması, büyük işletmeler ile rekabet edebilme, küçük işletmelerin rekabet gücü

 • Çeviklik
 • Tutku
 • Kişisel marka
 • İnovasyon
 • Nişler
 • Hizmet
 • Hızlanmak için yavaşlayın
 • Sosyal medya kampanyaları
 • Etkileyen programı geliştirin

Çeviklik

Küçük çaplı işletmeler büyük işletmeler gibi bürokratik formalitelerle zaman kaybetmezler alacakları kararları daha yüzeysel geçebilirler. Yanlış tercihi yaptığını fark ettiğinde negatif sonuçlar olmaksızın büyük işletmelere göre daha hızlı çevik yol değişikliğine gidebilirler.

Tutku

Düşlerinizin takip edin! Küçük ölçekli işletme sahipleri, tutkularını veya pazardaki giderilmemiş bir sorunu fırsata çevirebilmek için avantajlıdırlar. Tutkunuzdan yararlanmanız motive kalmanızın anahtarıdır. Küçük işletmelerin dev şirketlerle rekabet etme yollarından en fark yaratanı tutkulu olmaktır işinizi şevkle yapmanızın size getirisi çok olacaktır.

İnovasyon

Çabuk ve zekice yenilikler bulun. İş düşüncelerinizi ve yenilikleri uygulamaya geçirmek için uzun zamanlar bekletmeyin. Büyük markalardan daha atik ve hızlı bir şekilde yenilik yapın.

Nişler

Hedef kitlenizi belirleyin. Herkes hedef kitleniz olamaz çünkü insanların farklı farklı sorunları vardır. İhtiyacın olduğu sektörlere yönelin ve hedef kitlenizi belirleyin.

Hizmet

Küçük işletmeler dev şirketlere göre hizmet yönünde de daha avantajlıdır. Hedef kitlenizin kendilerini özel düşünmeleri için kişisel markanızı, kişisel bağlarınızı güçlendirin.

Hızlanmak İçin Yavaşlayın

Sonuçta tüm bunlar planlar, gayeler yapılmadan olmaz. Hızınızı düşürmek için zaman harcayın ki ivmeli bir hızla kostanreolabilesiniz.

Plan tasarlamak, amaçlar belirlemek, pazarı araştırmak ve kusursuz olmak için emeğinizi zamanınızı verin. Malınız olmadan, hangi kitleye hitap ettiğinizi belirlemeden, tanımadan, marka iskeletini oluşturmadan hızlı bir halle pazarda var olmaya çalışmanız başarıya değil, başarısızlığa neden olur. Küçük işletmeler dev şirketlerle nasıl rekabet ederin cevaplarından biride budur. Dev şirketlerin daha önceden içinde bulunduğu kötü izlenimlerin olması büyük bir dezavantajdır bunun aksine küçük işletmelerin karnesi daha temiz olacaktır bunun için birinci, ikinci ve üçüncü izlenim yaratmak için sadece bir şansınız olacak.

Sosyal Medya Kampanyaları

Sosyal medya pazarlama taslaklarınızı planlama bütününe biran önce dahil edin. Mobil satışlarınızı da başlangıç döneminde planlarınıza dâhil ettiğinizden emin olun. Satış ve sosyal medya kampanyası için son dakikayı beklemek size hiç bir şey kazandırmaz, aksine markanıza da zarar verirsiniz.

Etkileyen Programları Geliştirin

Bulunduğunuz sektördeki tanınan şahısların gücünden yararlanmak, küçük çaplı işletmelerin hızlı kazançlar ve sonuçlar elde etmesini sağlar.

Kolunuzdaki Benler Cilt Kanseri Habercisi Olabilir

Vücudunuzu incelediğiniz birçok benlerle karşılaşabilirsiniz. Bu benlerin sebebini birçok insan bilmez ve bazıları da araştırma ihtiyacı bile duymaz. Fakat kolunuzda bulunan bazı benler, cilt kanseri olabileceğinizin habercisi olabilir. Uzmanların araştırması sonucunda genellikle sağ kolda bulunan benlerin cilt kanseri nedeni olabileceğini açıklıyor. Uzmanların cilt kanseri nedenlerini araştırırken, 8 yıllık bir araştırma sonucunda kolda bulunan benlerinde cilt kanserine neden olduğu ve benler, cilt tipleri, çiller gibi vücudunuz da bulunan lekelerinde hakkında bilgiler toplamaya başladıkları gözlemlendi.benler cilt kanseri mi, koldaki benler cilt kanseri habercisi mi, cilt kanseri belirtileri

Koldaki Benler Cilt Kanseri Yapar Mı?

Sağ kolunuzda bulunan benlerin sayısı eğer 7 den fazla ise muayene olmaya gitmesinde fayda görülmektedir. Uzmanların farklı ülkelerde ve farklı şehirlerinde incelediği 100 binlerce kadınların benlerine göre rahatsızlıklarını araştırmış ve istatistiğe göre de vücudunda 100 den fazla ben olanların ve sadece sağ kolunda 7 den fazla ben görülen insanların daha çok kansere meyilli olduğu ve cilt kanserinin sebebi olabileceğini açıklamıştır. Ayrıca araştırmalar sonucunda, sigara içenlerde sonradan ben görülme olasılığı artıyor ve ciltte benler çıktıktan sonra da, uzun zaman incelemeler ile cilt kanserine doğru gittiği gözlemleniyor. Erkeklerde daha çok vücutta ben görünürken, bayanlarda bacakta ve kolda daha çok görülmektedir.

Benlerin Çıkarılması Tehlikeli Mi?

Benlerin cilt kanseri yapabileceği teşhisi koyulmadan önce de, bulunan benlerin çıkarılmaması gerektiğini ama bazı rahatsızlık veren benlerin cerrahi yöntemler ile çıkarılabileceği açıklanmıştır. Fakat benlerin alınmaması gibi bir durum her zaman söz konusu değildir ve bu algı yanlıştır. Eğer vücudunuza zarar veren bir benin olduğunu düşünüyorsanız, bunu cerrahi yöntemler ile aldırmaktan çekinmeyin. Asıl yapmamanız gereken, cerrahi yöntemlere baş vurmadan benlerini yakmak olacaktır ve bu gerçekten tehlikeli bir durumdur. Zaten cilt kanseri yapan benler farklılığı cerrahi yöntemler sonucunda ortaya çıkacaktır. Birçok uzman doktorun açıklaması da bu yöndedir. Cerrahi operasyonlar ile alınan benlerin her hangi bir zararı olmayacağı açıklanmıştır. Ayrıca bulunan et benleri de, alınabilir. Et benlerinin aslında doku büyümesi olduğu ve bu sebepten dolayı sadece cerrahlar tarafından uygun işlemlerle alınabileceği durumdur.

Çocuğuma Ödevini Nasıl Yaptırırım?

Uzun bir tatil döneminin bitip yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla gerek aileler gerekse çocuklar üzerinde okulun baskısı yavaş yavaş artmaktadır. Genellikle, ilk haftaları telaşla geçen, öğretmenin talep ettiği malzemelerin temini, defter ve kitap kaplama gibi heyecanlı etkinliklerle geçen 1-2 hafta sonrasında derslerin yoğun bir şekilde işlenmeye başlaması ve ödevlerin artması sonucu hem ebeveynler hem de çocuklar tarafından ödev sorunu ile yüzleşmeye başlanır. Eğitim sistemimizin de ağır olması çocuğun bocalamasına ve bir noktadan sonra ödevlerini yapmak istememesiyle sonuçlanır.çocuklara ödevlerini yaptırma, çocuklara ödev yapma alışkanlığı kazandırma, çocukların ödev yapmasını sağlama

Ailelerin ödev konusunda çocuğa sözel baskı yöntemleriyle yaklaşması sorunu çözmek bir yana, sorunun daha da karmaşık bir hal almasına neden olacaktır. Bu sorun için çocuğu rahatlatmak, ona özgüvenini yeniden kazandırmak, birtakım destekleyici ödüllerle ödev yapmayı daha cazip hale getirmek ebeveynlerin ödev sorunu için uygulayabilecekleri etkili çözümler arasında yer alır. Her şeyden önce çocuğun kendi hislerinin, kaygılarının ve üzüntülerinin anlaşıldığı, o hislere dokunulan bir aile tarafından sevilerek bakılması bütün sorunların çözümü için yeterli olacaktır.

Ödev Yapma Alışkanlığı

Yeni bebek sahibi olmuş bireyler için durumu daha farklı incelemek gerekir. Belki akıllara ödev yapma alışkanlığının kazandırılması için çok erken olduğu gelse de ödev yapma alışkanlığı konusuna çocuğun sorumluluk bilincine sahip olup olmadığı açısından bakıldığında erken yaşta bu alışkanlığın temellerinin atıldığı söylenebilir. Daha açıkça anlatmak gerekirse, çocuğun ödevini yapan bir çocuk olması tek başına çocuğun sorumluluk bilincini kazanmış olması anlamına gelir. Tersten bakıldığında eğer çocuk erken yaşlarda sorumluluk bilincini kazanmış ise ödev yapma alışkanlığını ailesinin bir şey yapmasına gerek kalmadan geliştirecek ve ödev yapma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Çocuğa erken yaşlarda sorumluluk bilincini kazandırmak hayatı boyunca yapması gerekenleri kimsenin söylemesine ya da hatırlatmasına gerek kalmadan yapmasını sağlar. Erken yaşlardaki çocuklara başarabilecekleri görevler vermek ve bunu uygulamalarını sağlamak onların sorumluluk bilincini kazanmasına yardımcı olacak aktivitelerdendir. Buna örnek olarak akşam yemeği için sofra hazırlanırken çocuktan ekmek, tuz, peçete gibi taşıyabileceği malzemeleri sofraya götürerek annesine yardım etmesinin istenmesi verilebilir. Çocuk bu görevi yaparken hem özgüven kazanır hem de her akşam tekrarlanması halinde sorumluluk bilincini kazanmasına yardımcı olur.

Kuantum Fiziği Nedir?

Kuantum mekaniği olarak da bilinen kuantum fiziği kuantum alan teorisi ile birlikte atomlar ve fotonlar ile ilgilenen fiziğin temel alanlarından birisidir. Kuantize adı verilen durumlarda gerçekleşen olaylar sadece Planck sabitinin katları şeklinde, çok küçük değerlerde olmak üzere gerçekleşir. Bu olaylar klasik fizik ile açıklanamayacak olaylardır.

Kuantum fiziği Max Planck’ın 1900 yılında kara-cisim ışıması sorununa çözüm bulması ve Albert Einstein’ın 1905 tarihli makalesinde fotoelektrik etkiyi açıklamak için kuantum tabanlı bir teori üretmesi ile başlamıştır.kuantum fiziği nelerle uğraşır, kuantum fiziği uğraş alanı, kuantum fiziğini anlama

Kuantum Fiziği ve Klasik Fizik

Kuantum fiziğinin öne sürdüğü savlar çok hassas düzeyde testlerle ispat edilmiş ölçümlerdir. Klasik fizik ve kuantum fiziği arasındaki karşılanım ilkesine göre, tüm cisimler kuantum yasası ile uyumluluk gösterirken, klasik mekanik büyük sistemlere uygulanabilecek bir yaklaştırma olarak tanımlanmıştır.

Kuantum Fiziğinin Tarihi

Işığın doğasına ilişkin bilimsel merak 17. Ve 18. Yüzyılda, bilim adamları Robert Hooke, Christiaan Huygens ve Euler ile başlamıştır. Bu bilim adamları deneysel sonuçların ışığında, ışığın dalga yapısında olduğuna ilişkin öneriler getirmişlerdir. 1803 yılında Thomas Young’un ünlü çift yarık deneyini gerçekleştirmesi ile ışığın doğasına ilişkin oldukça detaylı bilgilere ulaşılmıştır.

1838’de Faraday’ın katot ışınlarını keşfi, 1859’da Kirchhoff’un kara cisim ışımasına ilişkin çalışmaları ve 1900 yılında Max Planck’ın kuantum teorisi ile bu alandaki çalışmaların temeli atılmıştır. Max Planck’ın alt kuantum seviyelerinde enerjilerin emiliminin ve salınımın olduğunu bulması kara cisim ışımasındaki olguların açıklanmasını sağlamıştır.

Bu çalışmaları Wien ve Boltzman’ın çalışmaları takip etmiş, bu bilim adamlarının kara cisim ışımasına ilişkin ortaya attıkları kuramlar Planck tarafından genelleştirilmiş ve kuantum fiziği doğmuştur. Max Planck bu nedenlerle kuantum fiziğinin babası olarak kabul edilmektedir.

Rölativite ve Kuantum Fiziği

Her ne kadar Einstein’ın gene rölativite teorisi ile kuantum teorisi çok sayıda kanıt ile birbirlerini tartışmasız destekler pozisyonda olsalar da, teorik olarak birbirlerinin alanlarını etkiyen kuramlar değildirler.

Einstein’ın kuantum fiziğinin bazı iddialarını ret ettiği de bilinmektedir. Kuantum fiziği alanına büyük katkıları olmasına rağmen Einstein teorinin filozofik sonuçlarını ve uygulamalarını ret etmekteydi.

Erken Boşalma Tedavisinde Kişilerin Yaklaşımı

Günümüz içerisinde her problemi çözecek yetenek, bilgi ve özellikle güç bulunmaktadır. İstemek, gerekli maddi, doğru yerde, manevi bedelleri ödemek, doğru şekilde ve doğru zamanda bunları yapmak kurallara uymakla her problemi çözülmesinde sıkıntı bulunmuyor. Kişiler hayatını idame ettirebilmesi için nefes alındıktan sonra en önemli şey olan yemek yemeğinizin bir süreliğine kontrol ederken gecikebilir. Yemeğinizin hazır olmadığı zamanlarda bekleyebilmekte, misafir ya da müşteri geldiğinde veya toplantı gerektiğinde çok aç olduğunuz halde yemek yemeği erteleyebilmekte veyahut başlamış olduğunuz yemeği yarım bırakabilmekte olduğunuz gibidir. Zoru başardıysanız kolayı hayda hayda yaparsınız. Tabii ki nasıl yapılacağını biliyorsanız sorun bulunmuyor. Bu durumu araba kullanmaya benzete biliriz. Araç kullananlar bilirler ki kırmızı ışık yandığında yaya geçidinin önünde durmak gerekiyor. Çok süratliydim duramadım ya da yerler kaygandı veya yorgundum, fren balatalarım zayıftı duramadım diye bir açıklama ve ya mazeret olamaz çünkü kullanıcı koşullara göre sistemi yönetmesi gerekir.erken boşalma tedavisi, erken boşalma sorununa çözüm, erken boşalma nasıl tedavi edilir

Sistemi durdurmamanız durumunda ise;

 • Sistemi durdurmayı bilmiyorsunuzdur yani, tıpkı araba kullanmayı bilmemek gibi diyebiliriz ne yapılmasını öğrensem durduracağım şeklindedir.
 • Alışkanlıklar ağır basıyordur yani, masturbasyonla çabuk boşalmayı alışkanlık olarak edinmiş olmak gibi diyebiliriz o zaman alışkanlıkları değiştirmeyi bilmek gerekiyor.
 • Metafor dediğimiz olaya farklı anlamlar yüklenebilir yani gene mi erken boşalacağım kaygısı veya düşüncesi, iktidar-güç mücadelesi, babayla olan sorunlar, anneyle, hayatın anlamı gibi cinselliği partnerle yaşanan bir paylaşım olarak yaşamayı öğrenmeniz gerekiyor.

Erken boşalma tedavisinde ilk olarak kişinin kendi kendine bunun yolunu bulmaya çalışmasıyla başlıyor. Sistemi kontrol etmeyi öğrenmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Bu yollar ise; geciktirici krem ve prezervatif kullanımıdır. Bunlarla başaramazsa ilaç kullanmayı dener, ilaç derken doktorların yazdığı antidepresan türü ilaçların yan etkisinden faydalanma yöntemininden bahsetmekteyiz. Gıda takviyesi adı altında satılan o bitkisel diye belirtilen yok formula 394 ya da xyz power vs şarlatanlıklardan bahsetmediğimize dikkat çekelim; çünkü bunların gerçek bir etkileri bulunmaz ve sıkıntıdaki insanları kandıran para tuzaklarından başka bir şey olmadığını belirtelim.