Zirkonyum Diş Fiyatlarının Belirlenmesini Neler Etkiler?

Zirkonyum diş, sağladığı estetik yapı ve konfor sayesinde son yıllarda ülkemizde tercih edilen ve hekimlerin önerdiği bir diş tedavisidir. Zirkonyum diş fiyatları kullanım talebinin artması ile neredeyse ilk uygulanmaya başladığı dönemlerin yarı fiyatına kadar indi. Zirkonyum porselen kaplama dişlerin yapılmasında kullanılan özel diş kalıplarıdır. Kaplamanın altını oluşturan zirkonyum basit metallere göre son derece sağlıklı ve hijyenik bir yapıya sahiptir. Özel materyallerden üretilmesi zirkonyum diş fiyatları üzerinde etkili olmuştur. Ancak uzun ömürlü olması bu fiyat farkını kara dönüştürmektedir. Tedavinin önemli bir kısmını oluşturan hatta ana maddesini oluşturan zirkonyum metal porselen kaplamalarla uyum sağlayacak özellikte üretilmektedir.

Zirkonyum’un Ekstra Özellikleri

zirkonyum diş fiyatları, porselen kaplama dişler, diş hekimleriZirkonyum diğer metallere göre daha avantajlıdır. Çünkü porselen kaplamalarda diğer metallerin oluşturduğu renk değişimi zirkonyum kalıplarda oluşmaz. Aynı zamanda kaplamalarda oluşan ölçü bozuklukları veya uyumsuzluk bu metalde asla sorun çıkarmaz. Bu yüzden estetik diş tedavileri olarak bilinen bir diş tedavisidir. Ölçümler tamamı ile bilgisayar üzerinden yapılır ve el değmeden hazırlanır. Diş yüzeyinde herhangi bir pürüz oluşması mümkün değildir. Zirkonyum diğer metallerdeki gri rengin yerini beyaz rengin aldığı ve farklı malzemenin kullanıldığı kalıplardır. Estetik diş hekimliği tarafından profesyonel olarak uygulanır ve diş hekimleri tarafından hastalara son zamanlarda en çok önerilen porselen kaplama altlıklarıdır.

Hangi Dişlere Uygulanabilir?

Zirkonyum eğri, çarpık ve seyrek dişlerde bu görünümü düzeltmek için de uygulanır. Köprü ve kaplama dişlerin tedavisi içinde alt yapı maddesi olarak uygulanır. Aslında avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan zirkonyum ağız içinde diğer metallerin oluşturduğu tat değişimi ve ağız kokusu yapmaz. Dokularla da uyumludur ve alerji yapmaz. Temizliği normal dişler gibi fırçalanarak yapılır. Diş aralarındaki yemek kalıntılarını ise diş ipi kullanarak temizlemeniz gerekir. 6 ayda bir diş hekimine giderek diş kontrollerini yaptırmak önemlidir. Kesilerek çıkarılır ve ağız içinde herhangi bir doku kaybına neden olmaz. Zirkonyum diş fiyatları ağız içinde kullanılan diş sayısına göre değişiklik gösterir. Ancak bu yılbaşında düşmeye başlayan fiyatların yıl içinde biraz daha aşağılara inmesi bekleniyor.

Lamina Diş Fiyatları Neden Birbirinden Farklıdır?

Lamina diş estetik diş tedavisinde gelinen en yeni ve en teknolojik tedavi diyebiliriz. Tamamı ile estetik görünümün amaçlandığı lamina diş beyaz, düzgün ve pürüzsüz özelliği ile tartışmasız estetik güzellik sağlar. Ancak bu tedavi her klinikte uygulanmayan ancak estetik diş hekimliği ve kliniklerin uyguladığı bir tedavidir. Lamina diş fiyatları özel bir tasarım olmasına rağmen son yıllarda artan taleplerden dolayı oldukça düşmüştür. Aslında pahalı malzemeden teknik firmalar tarafından hazırlanır. Özellikle dişinin rengi bir türlü beyazlamayan veya kullandığı ilaçlardan dolayı lekeli bir diş rengi olan kişiler bu yaprak kaplama diş tedavisi ile istediği estetik görünüme ulaşacaktır.

Nerelere Uygulanır?

lamina diş, lamina diş fiyatları, diş ipiLamina diş fiyatları alt çene ve üst çenede uygulanan diş sayısına göre değişir. Genel olarak talepler alt ve üst ön dişler üzerindedir. Çünkü arka dişler çok gözükmez ve yakından bakılmayınca renk değişimleri fark edilmez. Oysaki ön dişler yalnızca lekelerden dolayı değil seyreklik, çarpıklık veya kalıtsal yapı bozukluklarından dolayı devamlı göz önündedir. Bu da insanın görünümünü tamamı ile etkiler ve estetik açıdan sıkıntılar yaşatır. Lamina diş tedavileri son derece kolay bir operasyonla uygulanır. İncecik ve parlak ve normal diş beyazlığında üretilir. Diğer dişlerle uyum sağlar.

Hangi İşlemler Yapılır?

Ölçümleri önceden alınan lamina dişlerin yapımı hasta olmadan teknik firmalarca tamamlanır. Daha sonra hastanın dişin üzerinde incecik bir çizik oluşturulur ve hastaya uygulama yapılır. Operasyon yapılacak diş sayısına göre en fazla 3 günde tamamlanır. Tedavi oldukça kolaydır. Dişe atılan çizikten bir çengel geçirilir ve diş kullanıma hazır olur. Lamina diş diğer kaplama türleri gibi fırçalanabilir, diş ipi ile temizlenebilir ve alt dişlere zarar vermez. Çiğneme gibi eylemlerinizi yapabilir yemeklerden lezzet alabilirsiniz. Lamina diş fiyatları kredi kartı veya elden taksitli ödeme olanakları ile son derece uygundur. Hastalar kendi maaş tarihlerine göre bir ödeme planı çıkarabilir. Taksit sürelerini de yine kendileri belirleyebilir. Estetik ve bembeyaz görünümlü dişler için uygulamaya değer bir tedavidir. İstediğiniz kadar diş üzerinde yaprak kaplama yaptırabilirsiniz.