Maden Suyu İle Yüzünüz Işıldasın

Yüz güzelliğinize değer veren bir bayan iseniz ve ışıldayan bir yüze sahip olmak istiyorsanız doğadan yararlanabilirsiniz. Doğal bir güzellik elde edebilmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı bakım türü bulunmaktadır. Bu bakım türlerinin arasında yer alan en ekonomik yöntem ise maden suyu bakımıdır. Maden suyu içindeki mineraller sayesinde yüzün genç ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Işıldayan bir yüz derisine kavuşmak için yapmanız gereken tek şey maden suyu ile güzelce yüzünüzü temizlemektir. Maden suyu bakımı nasıl yapılır kısaca şu şekilde anlatabiliriz.Maden suyu ile güzelleşmek, maden suyundan gelen güzellik, maden suyu bakımı

Maden suyu ile yüzünüzü temizlemek istiyorsanız öncelikle bir şişe maden suyu, yumuşak bir havlu, bir miktar pamuk edinin. Tüm bu gerekli malzemeyi bir araya getirdiyseniz pamuğunuzu maden suyu ile ıslatın ve yüzünüzü ıslattığınız pamuk ile daireler çizerek temizleyin. Daireler çizerek temizlediğiniz yüzünüz uygulamaya başladığınıza nazaran daha temiz görünecektir. Temizleme işleminin ardından yüzünüzü ılık çeşme suyu ile durulayın ve yumuşak havlu ile yüz derinizi aşındırmayacak şekilde kurulama işlemi yapın. Maden suyu ile yüzünüzü haftada en az 3-4 defa bu şekilde temizleyin. Düzenli olarak yüz temizliği yaptığınızda cildinizin ne kadar yumuşak bir hale geldiğinizi görecek ve ışıldayan bir yüze sahip olacaksınız.

Maden suyunun içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığı için dilediğiniz kadar uygulama yapabilirsiniz. Hatta mümkün ise her sabah yüzünüzü maden suyu ile yıkayın ve 5-10 dakika maden suyunu yüzünüzde bıraktıktan sonra ılık su ile yıkayıp işinize, okulunuza vb. gidin. Düzenli olarak yüzünüzü maden suyu ile yıkarsanız maden suyundan gelen güzelliğe çok daha kısa sürelerde kavuşabilirsiniz. Maden suyu ciltte kesinlikle kızarma, aşındırma vb. gibi olumsuzlukların oluşmasına neden olmaz. Kimyasal birçok ilaca para harcayacağınıza maden suyuna birkaç lira harcayarak hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik bir şekilde güzelleşebilirsiniz. Yüzünüzü temizlemek için kullanacağınız suyun aromalı değil de sade maden suyu olmasına dikkat edin. Aromalı olanların içinde katkı maddesi bulunmaktadır. Katkısız bir güzellik için sade maden sularını tercih edin.

Doğru kıyafet seçimi ile gençleşebilirsiniz?

Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre tercih edilen kıyafetler kadınların yaşını ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden bilim insanları doğru kıyafet seçiminin gençliğin iksiri olduğunu ortaya koymaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda 55 yaşındaki kendi halinde bir kadına 12 ayrı kıyafet denetip halk arasına karıştırılmaktadır. 2400 kişinin yaş tahminlerinden çıkan sonuca göre ise bedenine uygun kıyafeti giymek kadının yüzünü 8 yaş daha gençleştirirken bol ve salaş kıyafet ile bedenine göre giyinememe seçimi 7 yaş daha yaşlı göstermektedir. Araştırmacıların yaptığı açıklamada ise ‘Doğru ve vücut hatlarına uygun giyinen her kadın yüzündeki yılların izini saklar ve olduğundan daha genç görünür’ diye yazmaktadır.kıyafet seçimi, kıyafet tercihi, doğru kıyafet seçimi

KOT İLE TİŞÖRT TERCİHİ!

Pek çok kadın rahatlığa kaçarak kot tişört kombinlerinin gazabına uğramaktadırlar. 50 ile üstünde olan bir kadının kilosuna göre gardırobunu baştan aşağı değiştirmesi mutluluğun sırrı olabiliyor. Boyfriend kesim jeanler her ne kadar moda akımının öncülerinden olsa da eğer bir stiliniz varsa evet diyebiliriz.   Kalçadan dar paçalara doğru İspanyol model jeanler de tercihiniz olabilmektedir. Ve ya boru paça koyu renkli pantolonlar da sizi daha dinamik gösterir. Kilolarından çekindikleri için genelde aşırı bol bluzlara el atıyorlar. Fakat aşırı bol modeller yerine kendi bedeninden bir beden büyük tişört kendinizi daha iyi hissettirmektedir. Hâlâ rahatsız oluyorsanız da kurtarıcı yelek ceketler tam da size göre olacaktır. Kolaylıkla kendinizi genç hissedebilirsiniz. Bunun yolu ise doğru ve planlı giyinmen rolü büyüktür. Genç, alımlı ve odak noktası olmayı hangi bayan istemez ki işte bu sebepten dolayı kıyafet seçimine dikkat etmelisiniz.

İYİLER ile KÖTÜLER LİSTESİ

  • Yukarı aşağıdan iyi olmalı yani kaşlar, gözlükler
  • Yumuşaklık sertlikten iyi olur makyaj gibi
  • Aydınlatma koyultmadan yüz ve saçlara dikkat edilmeli
  • Sıcak tonlar soğuk tonlardan saç rengi ile makyaj kullanılmalı
  • İnceltmek kalınlaştırmaktan ödün vermeyin. Eyeliner ile giyime özen gösterin
  • Nem kuruluktan iyidir olur. Yani cilt, dudaklar ve gözler gibi
  • Pürüzsüzlük engebelerden iyi olmaktadır. Kısacası gözkapağı, dudaklar ve iç giyimdir.
  • Sıradanlık aşırı titizlikten iyi olmaktadır. Saç, makyaj ile kıyafetler önemlidir.

Check-Up Her Yıl Yaptırılmalı Mı?

Uzmanlar, check-up konusunda herkesi uyarmaktadır. Her sene düzenli olarak check-up yaptırılmasından yana olan uzmanlar, check-up için herhangi bir rahatsızlığın olması gerekmiyor, her yıl düzenli yapılacak check-up ile ileriye dönük tespitler yapılabiliyor açıklamasını yapmaktadır. Hastalıkların tespiti için her yıl düzenli yapılacak check-up önceden riskli hastalıkları tespit etmek açısından son derece önemlidir.

Check-up Faydası Nedir?

Check-up yaptırmak son derece kolay bir iştir. Bir yıl öncesinden hastalık bulguları belirebilmektedir. Erken tanı için oldukça faydalı olan bu yöntem ile gelecek yıllardaki sorunları erkenden görebilirsiniz. Faydası bu şekilde olup amaç tamamen kaliteli yaşamdır.

Check-Up, Check-Up yaptırma, Check-Up yapımıCheck-up Hangi Hastalıkları Tespit Edebilir?

Check-up yöntemi ile tespit edilen hastalıkların listesi oldukça uzundur. Hemen hepsini sizlerle paylaşıyoruz;

AISD başta olmak üzere akciğer, böbrek, kistler, dalak, tiroit, hepatit a, kalp, hipertansiyon, barsak, idrar, kanser riskleri, doku, anemi, kan, safra, şeker, prostat, meme, romatizma bu isimlerin yanına hastalıkları ibaresini ekleyerek çoğullaştırabilirsiniz. Örnek: Böbrek hastalıkları şeklindedir.

Bu yazdığımız başlıklar sadece en çok yaygın olanlardır. Birçok hastalığın tespitinde etkili olan check-up son derece etkili bir yöntemdir.

Chech-up Nasıl Yaptırılır?

Son zamanlarda çalışan kişilerin pek vakit ayıramaması sonucu evlere hizmet şeklinde birçok yer hizmet vermektedir. Çalıştığınız yere bir personel gelmesiyle kan veya idrar örneği ile check-up yaptırmak mümkündür.

Sağlıklı Chech-up Yaptırmak İçin Neler Yapmalı?

Uzmanlar, check-up yaptıracak kişilerin daha etkili sonuçlar alması için şu uyarılarda bulunmaktadır.

-Check-up yaptırmaya giderken mutlaka 10 saat bir şey yememiş olmalısınız. Sadece su tüketmek serbesttir. Bunun dışında bir şey yememelisiniz.

-Hamilelik durumunda önceden doktorunuz bilgilendirilmelidir.

-Üç, dört gün öncesinde özellikle c ve demir vitamini barındıran ilaçlar kullanmamalısınız.

-İki gün öncesinde kırmızı et, ıspanak, pazı, brokoli, turp, meyan kökü gibi yiyecekler tüketmemelisiniz. Buna bağlı besinlere ait vitaminleri de tüketmemeniz gerekmektedir. Sağlıklı olabilmesi için bu uyarılara dikkat etmelisiniz. Zaten doktora başvuranlar bu uyarıları doktoru tarafından alacaktır. Ayrıca daha önce tetkik yaptıranlardan daha önceki test sonuçları da talep edilecektir.