2016 Abiye Modelleri Nasıl Olacak?

Bayanların özel gün ve davetlerinde şık görünebilmek için birbirinden güzel abiye modellerini her zaman gözde kıyafetler arasında ilk sırada tercih etmektedirler. Modaya uygun kıyafetleri seçerken renk tonu ve modaya uygun modelleri kendine yakışır biçimde beğenerek kullanmaktadırlar. Günümüz modasında abiye kıyafetlerde seçenekler oldukça fazla yer almaktadır. Birbirinden şık ve güzel abiye çeşitleri çalışan bayanlar ve ev hanımlarını beğenisine sunulmaktadır. Moda tasarımcıları bayanların şık ve güzel görünmeleri için her yıl değişik renk ve modellerde kreasyon hazırlayarak her kesimden bayanın beğenisine sunmaktadır. 2016 abiye modellerinde istenilen her renkte kıyafet bulmak mümkün olduğu gibi açık ve kapalı bayanlara hitap edebilecek kıyafetlerin olması bayanları hayli memnun edebilmektedir.

2016 abiye modelleri, abiye, abiye modelleri

Abiye modelleri arasında uzun boydan abiye kıyafetler, kısa abiye kıyafetler ve kapalı bayanlara uygun abiye modelleri bulmak mümkün olmaktadır. Abiye kıyafetlerde omuzdan askılı, sırt dekolteli, tek omuz askılı gibi modelleri her zaman gözde tutulan modeller arasında yer almaktadır. Kıyafetlerde kullanılan kumaş, dantel ve diğer malzemelerin bir bütünlük içerisinde olması abiyeleri şık ve güzel göstermektedir. Moda tasarımcılarının 2016 abiye kıyafetleri için hazırladıkları kreasyonlar bayanların oldukça ilgisini çekmektedir. Modellerde kullanılan renkler, kullanılan kumaşın kaliteli olması abiyeleri bayanlar için çekici hale getirmektedir. Modellerde kullanılan renkler arasında kırmızı, türkuaz yeşili, bordo, krem ve siyahın vazgeçilmez rengi her zaman sadeliğini korumaktadır. Kapalı bayanların abiye modelleri de saten ve dantellerin özenle kullanılması kıyafetin başörtü kısmının kıyafet tamamlayıcı unsuru olarak görülmesi ve modelle bütünleşmesi bayanların şık ve güzel görünmelerini sağlamaktadır.

Abiye kıyafetleri bayanlar nişan, özel toplantı ve iş toplantılarında sıkça kullanılmaktadır. 2016 abiye modellerinde bayanları şık ve güzel gösterebilecek model seçenekleri kataloglarda da yer almaktadır. Değişik renk ve model seçenekleri ile 2016 abiye kıyafetleri bayanların yoğun ilgisini çekmektedir. Modacılar kapalı bayanlarında rahatlıkla kullana bilecekleri abiye modelleri tasarlayarak kreasyonlarına yenilikler getirmektedir. Her bayanın kendisine özel giyim tarzı olduğu gibi abiye kıyafetlerde de kendi giyim tarzına uygun kıyafet bulması mümkün olmaktadır.

Çocuklar Ne Görürse Taklit Eder

Çocuklar yetişkinlerin yaptığı şeyleri taklit ederek hayatı anlarlar. Bu nedenledir ki henüz bebekken dahi çocuklarınızın sizi taklit ettiğini görürsünüz. Örneğin; siz hapşırınca veya öksürünce bebeğiniz sizin yaptığınız giib yapıp hapşırıyormuş gibi veya öksürüyormuş gibi yapar. Bu hareket bebekleri hoşuna gider ve hayatlarının hemen hemen her evresinde anne-babalarının yaptıklarını bu örnekte olduğu gibi taklit ederler. Tabii her şey her zaman güzel olmayabilir. Anne-baba olarak sizin kötü bir alışkanlığınız varsa, aşırı sinirliyseniz, sürekli küfrediyor ve kötü sözler sarf ediyorsanız emin olun çocuğunuz da bu hareketlerin birebir aynılarını veya en azından benzerlerini sergileyecektir. Çünkü çocuklar yetişkinlerden gördükleri şeyleri tekrar ederler. Psikoloji ile ilgilenen birçok uzman basit bir örnek olarak bu duruma erkek çocuklarının babalarının tıraş oluşlarını taklit etmesini, kız çocuklarının ise annelerinin makyaj yapmalarını taklit etmesini göstermektedir. Verdiğimiz tüm örneklerden yola çıkacak olursak çocuklarınıza iyi birer örnek olmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Çocuklar taklit eder, çocuklara alışkanlık kazandırma, davranış kazandırma

Çocuklar ne görürse onu taklit ettiği için siz iyi işler yapar, kibar konuşur, saygılı olursanız çocuğunuzda aynen sizin gibi bir hanımefendi, beyefendi olacaktır. Eğer çocuklarınızın bir şeyi yapmasını istiyorsanız öncelikle o şeyi siz yapmalısınız. Örneğin; çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasını istiyorsanız sürekli olarak oğlum, kızım otur kitap oku demek yerine henüz çocuğunuz küçük iken siz kitap okuyun, çocuğunuz sizin kitap okuduğunuzu görünce aynı hareketi tekrar edecek ve böylece ona kazandırmak istediğiniz davranışı kazandırmış olacaksınız. Hayatı boyunca evlatlarınızın sakin, sabırlı, çözüm odaklı olmalarını istiyorsanız onlara aynen bu şekilde davranın. Birçok anne-baba çocukları küçükken onlar bir şeyler sorduklarında sert bir şekilde cevap vermektedir. Böyle davranan birçok ailenin ileriki yıllardaki durumuna bakılmıştır ve çocukların belirli bir olgunluğa ulaştıklarında anne-babalarının sordukları sorulara sert bir şekilde cevap verdiği gözlenmiştir. Genel anlamda anlatmak istediğimiz şeyi toparlayacak olursak “üzüm üzüme baka baka kararır” sözü durumu en iyi özetleyen söz olacaktır. Yetişkinlerin kendilerini düzeltmeleri demek daha düzgün bir neslin var olması ve ondan sonraki neslin daha da iyi olması demektir.