diş teli uygulaması, diş teli nasıl takılır, kısa sürede diş teli taktırma

20 Dakika da Diş Teli Uygulaması

Geçtiğimiz yıllarda diş teli taktırma ihtiyacı bulunan pek çok hasta, maalesef dişçi ve diş hastanelerinden korkmasından kaynaklı olarak hep erteleme sağladılar. Elbette ki artık teknolojik gelişimler ile birlikte diş teli nasıl takılır sorularına en güzel cevaplar almak mümkün olurken, ortalama 20-30 dakika aralığında işlem süreci kullanıcıların gönlüne su serpiyor. Böylelikle oldukça kolay bir işlem olduğu hakkında bilgilere ulaşmanız mümkün olurken, tercih edilecek malzeme türü ve kullanılacak olan tasarımlar oldukça önemlidir. Sizlerde bu konuda firma seçimlerine dikkat ederek, gülümseme tasarımlarına da göz atmanız, sahip olacağınız dişlerin daha güzel olmasını sağlayabilecektir.  Peki, işlemler nasıl uygulanıyor biliyor musunuz?diş teli uygulaması, diş teli nasıl takılır, kısa sürede diş teli taktırma

Analiz ve uygulama

İlk olarak; uzman doktorlar sayesinde ilk muayene gerçekleştirilecektir. Bu muayene esnasında, dişlerin durumuna göz atılacak ve bazı analizler yapılacaktır. Elbette ki diş testleri de yapılarak, hangi yöntemin tercih edileceği kararı verilecektir. Bununla birlikte, kullanılacak diş teli seçimi de doktor ve hasta arasında karara ulaşarak, malzeme fiyatları hasta ile görüşülecektir. Eğer ki hasta için fiyatlar uygun ise, uygulama için bir gün verilecek işlemler başlatılacaktır. İşlem günü ise ilk olarak dişlerinizin fotoğrafları çekilmektedir. Böylelikle hem eski halleri ellerinizde olacak, hem doktorlar çalışma yaparken bu fotoğraflardan bilgi alacak hem de hastalar dişlerin düzelmesi halinde aradaki farkları kendi gözleri ile görebileceklerdir.

Tellerin takılması

Yukarıda ki fotoğraflama, analiz ve test işlemlerinden sonra, tercih edilecek uygun plastik ve diş teli nasıl takılır için tercih edilen malzemeler işleme alınmaya başlanacaktır. İlk olarak dişlerin kuru olması için plastikler kullanılır. Sonrasında da kare diş telleri özel yapıştırıcılar dahilinde dişlere yapıştırılır. Tüm dişlere bu uygulama yapılmaktadır. Sonrasında ise bu yapıştırıcıların sertleşmesi adına mavi ışık uygulaması gerçekleştirilir. Sertleşme sağlandıktan sonra da, ince uzun diş telleri özel lastikler ile teller tutturularak;  işlemler tamamlanacaktır. Tabi ki bu işlemlerin fiyatları kullanılacak olan malzeme, tedavi süresi, malzeme kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak, fiyatlandırma için de ayrıntılara ulaşabilmek üzere,  müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir